#ВимкниРосійське: активісти об’єднались навколо боротьби за Україну

russ-off

Звільнити від іноземного впливу, а потім наповнити державу українським змістом – це обов’язкова умова розвитку України. Розуміючи це, активісти громадської ініціативи «Вимкни Російське» зосередились на пріоритетах та шляхах боротьби з російськими впливами.

Учасники зустрічі – волонтери, що працюють над виявленням та знищенням російської підривної агентури в Україні. Серед них – працівники державних органів, спеціалісти ІТ-сфери та комунікаційники, перекладачі та інженери, студенти та бізнесмени Києва, Харкова, Тернополя, Львова, Полтави, Сум.

«Майже три роки тому ми розпочали боротьбу в інформаційній сфері, адже Україна відверто програвала війну за свідомість громадян. Ми почали інформаційну деокупацію, створюючи просвітницькі матеріали, поширюючи їх як онлайн, так і на освітніх заходах», – пригадує Марія Дубініна, координатор ініціативи «Вимкни Російське».

Однак, за її словами, Росія також заполонила українську економіку, політику, культуру та інші сфери. Тому ініціатива «Вимкни Російське» розширила діяльність.

«Разом з волонтерами ми працюємо над маркуванням російських впливів та боротьбою з ними; щоденними моніторингами, які допомагають слідкувати за важливими темами в умовах інформаційного шуму», – говорить Олеся Горяйнова, співкоординатор.

Крім боротьби з російською загрозою, учасники руху популяризують історію української боротьби, висвітлюючи історичні події з державницької позиції, проводячи паралелі з сучасністю. Адже зараз, як і сто років тому, українці здобувають власну незалежність від окупанта – кулеметом, фільмом чи політичним лобізмом.

«Захищати наші кордони від російського окупанта не менш важливо, ніж працювати задля перемоги України в економіці, політиці, інформаційній та культурній сферах. А ще – формувати майбутню свідому політичну еліту, яка перебере на себе відповідальність за Україну», – переконаний Захар Маковський, пластун, виховник, боєць Української Добровольчої Армії.

Як результат зустрічі – окреслений план роботи та пріоритети. За діяльністю можна стежити на сторінці FB Звільни інформпростір від окупантів – #ВимкниРосійське  – fb.com/vidplata.org.ua

Опубліковано Громадське життя.