Відомі українці закликають до єднання і координації проти РФ і її 5 колони

В світлі ймовірного посилення агресії з боку Росії, реваншу «5-ї колони» Кремля та загрози капітуляції державницькі сили нарешті мають єднатися і координувати спільні дії – звернення

Відомі українці звернулися до державницьких політичних сил України із закликом почати діяти разом і сформувати єдиний український громадсько-політичний фронт, щоб дати відсіч Кремлю та його агентурі, захистити український гуманітарний простір, відновити обороноздатність країни, припинити політичні репресії.

Серед підписантів – такі визначні діячі як В’ячеслав Брюховецький, почесний Президент Національного університету «Києво-Могилянська академія», учасник Ініціативної групи «Першого грудня», Володимир Василенко, Надзвичайний і Повноважний Посол, Йосиф Зісельс, учасник Ініціативної групи «Першого грудня», спів-президент Ваад України, Мирослав Маринович, проректор Українського католицького університету, в’язень сумління (1977-1987), учасник Ініціативної групи “Перше грудня”, в’язень російських окупантів на Донбасі, Президент Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних відносин Ігор Козловський, в’язень Кремля з Криму Володимир Балух, Володимир Єрмоленко, філософ, письменник, директор з аналітики ГО “Інтерньюз-Україна”, Ярослав Яцків, академік, учасник Ініціативної групи “Перше грудня”, учасник російсько-української війни Ігор Мазур Тополя та десятки інших.

Повний текст заклику

ЗАКЛИК ДО ЄДНАННЯ ДЕРЖАВНИЦЬКИХ СИЛ

Суверенітет України нині під серйозною загрозою. Ширяться повідомлення, що Росія готова до вирішального наступу на Україну, а ворожа агентура безперешкодно діє в усіх сферах життя країни. Тим часом, дії чинної влади за рік призвели до політичної та економічної кризи, деградації системи державного управління, посилення впливу олігархів та «регіоналів». Зросли загрози для національної безпеки та макроекономічної стабільності, спостерігаємо тривожні тенденції у гуманітарній сфері. Тривають політичні репресії, згортається курс на членство в НАТО і ЄС та послаблюється обороноздатність країни.

Це створює смертельну небезпеку для самого існування України як незалежної держави. Прокремлівські політичні сили та агенти, за повного потурання української влади, готуються до реваншу й штовхають країну до капітуляції. Вони хочуть штучно спровокувати громадянський конфлікт, щоб повернути країну у сферу російського впливу.

Наше завдання як громадян — об’єднатись і зупинити ці загрозливі процеси, захистити суверенітет і соборність України, демократичні інститути, конституційні права і свободи. Захистити національну державність, цінності Революції Гідності, європейський та євроатлантичний вибір.

На жаль, сьогодні патріотичні сили поки діють порізно, часто сконцентровані на взаємних суперечках і політичній боротьбі одне проти одного або сперечаються стосовно другорядних проблем. Це посилює загрози для української державності.

Ми, представники громадянського суспільства, закликаємо всі державницькі сили почати діяти разом і сформувати єдиний український громадсько-політичний фронт, щоб дати відсіч Кремлю та його агентурі, захистити український гуманітарний простір, відновити обороноздатність країни, припинити політичні репресії. Ми закликаємо всіх, хто вважає себе патріотом України, відкласти розбіжності і об’єднати зусилля у парламенті й місцевих радах та всюди, де цього вимагають інтереси України. Пропонуємо невідкладно розпочати координацію задля формування спільних вимог, спільного плану дій та побудови суспільної платформи української єдності.

Опубліковано Громадське життя.