Відбувся табір-джамборі “Повстанська Ватра”

povstanskaWatra

Повстанська Ватра — молодіжний табір-джамборі для громадсько-активної молоді, яка відчуває відповідальність за подальшу долю України. Це платформа для розвитку лідерів думок та свідомих громадян.

Табір проходив 3-6 жовтня в кузні “Уніж” (Івано-Франківська область, Городенківський р-н, с. Уніж).

Цьогоріч учасниками табору стали 70 молодих людей з усієї України. Структура табору передбачала поділ на рої (команди) за територіальною ознакою. Учасники мали змогу провести 4 дні в оточенні відповідальної молоді та позмагатися один з одним.

Інтелектуальне наповнення програми дало змогу здобути знання з громадсько-політичної сфери, що ґрунтуються на цінностях українського націоналізму. Також була обговорена постать Степана Бандери, як героя і міф, та акцентовано на історичній плинності боротьби українського народу.

Лекторами на таборі були провідні фахівці: журналісти, політичні експерти, митці та музиканти. Серед них Микола Посівнич – дослідник історії, Ярослав Коретчук – директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби, Юрій Журавель – фронтмен гурту “От Вінта” та засновник проекту “Знай Наших”.

На гутірках порушувалися теми, важливі для активного громадянина: геополітика, ідеологія, історія, правові аспекти, роль молоді та суспільства в цілому в процесі державотворення.

Темою табору є Національна Ідея, тобто акцент програми був на тому, що яка б не складалася ситуація політичча чи економічна, молодь залишається фундаментом держави і саме молоді необхідно здобувати знання та навички для подальшого розвитку України.
Джамборі — спосіб познайомитися із членами різних середовищ, обговорити актуальні питання щодо здійснення національно-патріотичного виховання, поділитися знаннями та досвідом.

Спортивне наповнення не могло не здивувати, бо де як не на Повстанській учасники можуть стремитись до вершин на скеледромі, випробувати свою наполегливість в регбі, пройти смугу перешкод.

Пейнтбол став для учасників справжнім випробуванням, комусь не раз залетіло в голову, в рот, око, а хтось відчув себе розмальовкою.

Намокнути, але бути щасливим – це про сплав по Дністровському каньйону. Одна команда відчула себе піратами, ввійшла в темп і поплила стрімголов, інша із сміхом та гарним настроєм змирилась із долею Титаніка, третя непомітно і тихо дісталася пункту призначення.

Усі гості кузні “”Уніж” мають зробити певний вклад в це місце, тому і учасники табору долучилися до волонтерства і допомогли із облаштування локації та зборомом осіннього урожаю.

Повстанська Ватра це не форум і не фестиваль, це унікальний захід зі своєю історією та організаційною структурою. Це табір, що гуртує молодь навколо актуальних проблем та шукає шляхи їх вирішення.

Опубліковано Громадське життя.