Українська земля – українським захисникам

VL-zemlia

Учасники російсько-української війни мають першочергове право на отримання земельних ділянок. Це передбачено Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Процедура виділення земельної ділянки у власність і приватизація є безкоштовною. Проте – отримати землю зовсім не так просто.
На перешкоді до отримання землі – не тільки бюрократія та велика кількість документів, погоджень, збір підписів та печаток. Основна проблема – корупція у Держгеокадастрі. У керівництві структури перебувають ще старі кадри часів Януковича, що нагрівають руки, використовуючи закон про надання землі бійцям АТО для власного збагачення.
На разі чиновники Держгеокадастру вимагають від майбутнього набувача земельної ділянки дати хабар, що тарифікується як 700 дол. за гектар. Якщо ж відмовитись – доведеться отримувати спеціальне погодження від сільської чи районної ради. Як показує практика, це – глухий кут: майже стовідсотково – відмови.
“Вільні Люди” розпочинають кампанію, щоб допомогти бійцям АТО вирішити “земельне” питання. Учасники російсько-української війни можуть звернутись за адресою: vilni.org.ua@gmail.com та отримати юридичну консультацію.
Окрім цього, депутатська група “Вільних Людей” надсилатиме запити та звернення до відповідальних органів, вимагаючи розібратись з ситуацією.
Аби вирішити проблему, необхідно усунути причину. Йдеться про екс-регіоналів, що перебувають на високих посадах у Держгеокадастрі. Як відомо, Сергій Висоцький під час години запитань до Уряду, уже звернувся до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, вимагаючи вирішити це питання.
“Учасники російсько-української війни на Донбасі захищають українську землю, ризикуючи власними життями. Очевидно, що вони мають повне право отримати від держави частину території для власних потреб. Тому першочергове завдання Уряду – не дозволити реваншистам-регіоналам з Держгеокадастру підтривати довіру до держави. Звільнити таких одіозних корупціонерів як заступник керівника структури – Людмила Шемелинець та інших”, – говорить Сергій Висоцький.
На його звернення, Володимир Гройсман відреагував обіцянкою “розібратись з цим питанням”. Він сказав: “Прикривати неефективність, корупцію, зловживання, тиск на людей або на підприємців, я не буду. Навпаки я буду боротися з цим явищем. На жаль, у мене не так багато повноважень – але я знайду засоби, щоб кожного такого керівника привести до відповідальності”.
“Вільні Люди” пильно стежитимуть за виконанням обіцянки прем’єр-міністра. Він повинен якомога швидше призначити керівника Держгеокадастра, а той, у свою чергу – очистити структуру від корупціонерів-”регіоналів” у найкоротші терміни.

 

Опубліковано Громадське життя.