У понад 10-ти містах відбулися акції “СОВОК не пройде”. Вимога – не допустити відкату декомунізації

Близько двох тижнів тому Україну сколихнуло новиною про намір повернути ім’я “м’ясника” Жукова проспекту та станції метро в Харкові. Ініціатором такого реваншу виступив міський голова Геннадій Кернес. Пізніше народний депутат від Опоблоку Микола Скорик також виступив з цинічною ініціативою повернути ім’я Жукова нинішньому проспекту імені Небесної Сотні в Одесі.

Активісти по всій Україні вийшли на вулиці, щоби висловити незгоду з такими намірами і заявами можновладців. Акції пройшли в Сумах, Львові, Житомирі, Одесі, Маріуполі, Кременчуці,  Херсоні, Дніпрі, Харкові, Вінниці, Олександрії та Києві.

У столиці біля “синьої руки”, що на бульварі Тараса Шевченка, влаштували перформанс з встановлення пам’ятника “СОВКУ”. Дійство вела справжня радянська школярка, а особливим гостем відкриття пам’ятника був мер Харкова Геннадій Кернес (його роль виконував один з активістів). На акції була присутня також “масовка”, що прийшла на відкриття пам’ятника, люди тримали в руках совки та червоні прапорці з написами “я люблю СОВОК” та “вєрньом всьо взад”. Подібні акції відбулися також в Житомирі та Дніпрі.

1 Київ Совок не пройде

Активістка громадянського руху “Відсіч” Дарина Петришин обурилась цинічністю дій Геннадія Кернеса та Миколи Скорика: “В Україні триває жахлива війна, постійно приходять нові повідомлення про загиблих, українці, як ніхто, повинні зараз триматись разом і захищати своє, утримувати інформаційний і культурний фронт, а Кернес і Скорик, тільки відчувши зміну влади, кинулись задобрювати нашого найпершого ворога – Росію, намагаючись повернути в Україну “русскій мір”.

В інших містах обурена громадськість розвісила на табличках декомунізованих вулиць совки з написами “СОВОК не пройде”, а також провела розклеювання листівок, якими інформували людей про ситуацію і закликали виступити проти антидекомунізаційного реваншу.

Співорганізатор харківської акції Олексій Степановський заявив: “Георгій Жуков – не просто представник комуністичної номенклатури, використання імені якого заборонено законом. Це – злочинець, внаслідок дій якого загинули десятки тисяч невинних людей.”

Організував акцію Громадянський рух “Відсіч”, відомий різноманітними перформансами на підтримку деколонізації та проти проросійського реваншу. Активісти вважають намагання мера Харкова та будь-які інші схожі ініціативи неприпустимими й переконані, що в разі успіху прорадянських ініціатив Кернеса в Харкові ревізія декомунізації пошириться на всю Україну.

Колишні регіонали, користуючись відсутністю чіткої позиції новообраного президента Зеленського, намагаються повернути старі порядки режиму Януковича та відкрити ворота “русскому миру”, – стверджують активісти. На їхню думку, таким чином місцеві владні еліти заробляють дешеву популярність серед прорадянських виборців, замість виконувати свої функції – ремонтувати труби та дороги, покращувати якість послуг ЖКГ та дбати про благоустрій міста і комфорт громадян.

Опубліковано Громадське життя.