Олександра Матвійчук зустрічається з представниками політичних фракцій ПАРЄ у Страсбургу

Матвійчук25

Очільниця Центру громадянських свобод, лауреатка Нобелівської премії миру Олександра Матвійчук розпочала свій візит до Страсбурга на зимову сесію Ради Європи. У межах цієї поїздки вона зустрічається з представниками усіх політичних фракцій ПАРЄ.

Під час розмови з парламентарями Олександра Матвійчук наголошує на гострій потребі створити міжнародний трибунал з агресії та показовому ігноруванні міжнародного права Росією. Адже ворог використовує воєнні злочини як метод ведення війни в Україні.

«Їх дії — це наслідок тотальної безкарності, яку Росія відчуває протягом десятиліть, вчиняючи воєнні злочини в Молдові, Чечні, Малі, Лівії, Сирії», — каже Матвійчук.

Правозахисниця зауважує, що Рада Європи як міжнародна організація, має захищати права людини, цінності демократії та верховенства права. Та відігравати особливу роль у процесі відновлення справедливості.

«Зараз важливо підтримати ідею створення міжнародного трибуналу з агресії та продумати, як посилити національну правову систему, щоб вона була в змозі проводити ефективні розслідування та забезпечувати справедливість сотні тисячам потерпілим від воєнних злочинів», — додає правозахисниця.

Нагадаємо, завтра, 26 січня, у Страсбурзі відбудуться  термінові дебати щодо правових та правозахисних аспектів агресії Російської федерації проти України за участю голови Центру громадянських свобод  Олександри Матвійчук. Також під час сесія зимової пленарної сесії Парламентської асамблеї Ради Європи розглядатимуть чотири важливі для України резолюції.

Довідково. 

  • Центр громадянських свобод став першою в світі організацією, яка в 2014 році відправила власні мобільні групи для документування російських воєнних злочинів в Криму, в Донецькій та Луганській областях.
  • Нині Центр збирає історії людей, які вижили в полоні, історії від родин тих, хто постраждав, а також історії тих, хто став свідком воєнних злочинів. Це історії про незаконні ув’язнення, катування, сексуальні насильства та вбивства людей на окупованих Росією територіях, а також кримінальне переслідування кримських татар на окупованому півострові.
Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа