Чому пропагандистський форум УПЦ МП у Києво-Печерській лаврі можна вважати незаконним

«Правий сектор» змус_ив депутатів Овідіоп_ольської селищної ра_ди  надати землю для_ храму УПЦ КП

Днями УПЦ МП зібрала форум представників, як вони самі заявляють, захоплених громад. Під час цього дійства були оприлюднені відкриті листи до керівництва держави.
З цього приводу є два міркування. По-перше, УПЦ МП активно готується до візиту патріарха Варфоломія. І зараз вже зрозуміла їхня тактика – будуть якомога голосніше розповідати про «гоніння», збирати «принижених та ображених» і говорити «що ж ти Варфоломію накоїв». Таким чином вони хочуть перебити ефект від візиту і по-можливості дискредитувати Варфоломія. Ці всі активності будуть широко висвітлюватися та перекладатися іноземними мовами для створення картинки – українці не сприймають Варфоломія, а отже його позиція, що Томос об’єднає українських вірян – провальна, а отже Томос треба відкликати. Саме у такому ключі діятимуть медія УПЦ МП.

Друга річ менш глобальна, проте не менш важлива. УПЦ МП зібрала форум у Трапезному храмі Києво-Печерської лаври. Проте юридично УПЦ МП на правах оренди користується лише Нижньою лаврою, а Верхня належить і є у повному користуванні Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Відповідно для використання культових споруд, чи то Успенська церква, чи то Трапезний храм, чи то Лаврська дзвіниця, потрібно узгодження/дозвіл/договір заповідника. І тут постає питання – чи взагалі був цей форум узгоджений? Бо знаючи характер митрополита Павла та Антонія могли і проігнорувати.

Якщо ні, то форум відбувався незаконно. Якщо отримали узгодження, тоді хто його видав та на якій підставі? Річ у тім, що цей форум не підпадає під визначення «здійснення релігійної діяльності». По-факту це конференція чи то круглий стіл. Зазвичай релігійним організаціям погоджують проведення релігійної діяльності у культових спорудженнях (храмах), що належать державі. Отже, якщо погодили «релігійну діяльність», тоді форум знову таки проходив не законно. Ну і якщо все ж таки, керівництво заповіднику дозволило провести форум. Тоді хто буде нести за це відповідальність? Адже в результаті цього форуму було оприлюднено низку антиукраїнських, у тому числі політичних заяв (як от вимоги до Президента України внести на розгляд Верховної Ради декілька законопроектів). А отже хтось має понести за це політичну відповідальність.

Джерело: Cerkvarium

Опубліковано Громадське життя.