Актуальний націоналізм

Вийшла друком збірка матеріалів VII Всеукраїнської наукової конференції «Cоціальна політика в теорії і практиці українського націоналізму: історія і сьогодення», присвячена 75-ій річниці УПА.

Конференція відбулася за організації та сприяння Інституту гуманітарної підготовки та державного управління ІФНТУНГ, Науково-дослідного інституту українознавства МОН України, МБУ Центру Національного Відродження ім. Степана Бандери, Поступового гурту франківців.

sycz&rog

Напрямки роботи конференції:

1. Соціальне питання в творчій спадщині передвісників українського націоналізму.

2. Проблеми соціальної справедливості в програмових засадах перших організованих форм українського націоналізму і творчості їх провідних діячів.

3. Соціальне питання в ідеологічно-програмових засадах ОУН і творчій спадщині її провідних діячів.

4. Соціальна політика в ідеології та практиці сучасного українського націоналізму.

5. Соціальна складова ідеологічно-програмових засад правих партій Європи.

6. Глобалізаційні процеси та проблеми соціальної політики в національних державах.

Як зауважив організатор заходу, кандидат історичних наук Олександр Сич, таку тему для цьогорічної конференції обрали не просто так, адже соціальна політика є одним з найактуальніших питань у державі.

«За роки незалежності українці втратили більше 10 мільйонів осіб і ці втрати збільшуються. За різними дослідженнями до 2050 року українців може залишитись від 26 до 35 мільйонів, а до кінця століття наша нація може взагалі зникнути. Якщо зникне носій національних цінностей, тоді не буде потреби ставити питання про захист ідентичності та самостійності. На конференції є низка доповідей про те, як соціальні питання були відображені в Тараса Шевченка, Миколи Міхновського, Ярослава Стецька, Дмитра Мирона, в програмах ОУН і як це є в сучасній ідеології націоналізму. Також ми поставили питання, як впливає на соціальну політику процес глобалізації і як на неї реагують праві партії в Європі. Глобалізація понижує соціальні стандарти в європейських державах і це потрібно враховувати при розробці державної політики в Україні».

Наголосимо, що конференція є хорошим майданчиком для науковців, адже в сучасній ситуації університети не можуть оплатити їм участь в таких конференціях.

Серед учасників цьогорічної конференції науковці з різних регіонів України та з-поза її меж, зокрема це Богдан Галайко, Юрій Щур, Леонтій Шипілов, Тетяна Бойко, Василь Деревінський, Сергій Адамович, Леонід Чупрій, Павло Гай-Нижник, Микола Лазарович та інші.

Організатори конференції актуалізують націоналістичну ідеологію і обґрунтовують різні її аспекти.

«Націоналізм – не ретроспектива, а перспектива, саме під таким кутом зору маємо досліджувати, думати і діяти. Наше завдання – не лише розвіяти міфи і змити той бруд, яким десятиліттями обливали ідею і практику націоналізму його вороги, а насамперед визначити болючі суспільні проблеми, окреслити перспективу, змалювати образ майбутньої України, накреслити шлях нашого руху», – підкреслив у вітальному слові до учасників конференції заступник директора Центру Національного Відродження Віктор Рог.

Матеріали конференції видані окремою збіркою.

Сергій Вересень, УІС

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа