100-річчя Соборності України, подвиг Героїв Крутів і Сходу вшанували в Полтаві

????????????????????????????????????

У дні, оповиті прагненням українців до єдності й вінком національної пам’яті про полеглих на Крутянському полі, у Краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулися урочистості «Соборна Україна одна на всіх як оберіг», учасниками яких стали старшокласники та вчителі історії.

2 Відкриття

Школярів, їхніх наставників та гостей щиро привітала методист суспільно-гуманітарних дисциплін Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського Ірина Міщенко. Заслужений працівник культури України, голова обласного відділення Міжнародної організації «Жіноча громада», член Національної спілки журналістів України Валентина Шемчук звернулася до поважного зібрання зі словами глибокої шани Української Соборності, жертовності загиблих у боротьбі з російськими зайдами під Крутами та на Східних кордонах України, серед котрих і полтавці Святослав Горбенко, Олександр Мочалов, Денис Синюк, Антон Цедік – випускники ліцею та загальноосвітніх шкіл 38 і 17. Кандидат історичних наук, доцент Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Тамара Жалій у своєму виступі наголосила, що проголошення Соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року – це історичний акт об’єднання українських земель у єдину державу й основоположна подія новітнього українського державотворення.

????????????????????????????????????

Учні 10-х і 11-х класів багатопрофільного ліцею № 1 імені І. П. Котляревського, загальноосвітніх шкіл І–ІІІ ступенів № № 2, 8 імені Панаса Мирного, 10 імені В. Г. Короленка, 34, 38, гімназій №№ 6, 13, 14 «Здоров’я» Полтавської міської ради Полтавської області працювали в локаціях історичного воркшопу – «Слово єднає», арт-проект «Єдність дитячими очима», майстер-клас «Квітка єднання» та «Знавці Соборності». Команди дітей складали віршовані рядки про Україну, обирали світлину чи малюнок, на яких найкраще відображено ідею єдності, власноруч створювали квіткові символи Держави – маки, ружі, соняшники та називали ключові дати Української історії.

4 Команда

Свою мрію про Волю, Свободу й Незалежність, про чисте небо над рідною землею, пам’ять про кращих синів України кожен із нас написав на символічній долоньці, які всі разом склали єдиний міцний потиск наших рук. А дитячі квіти із синьо-жовтими пелюстками як Світлий шлях пролягли на Українському небосхилі!..

5 Літ. локація

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Опубліковано Громадське життя.