Звернення Меджлісу кримськотатарського народу до громадян України, жителів Криму!

Kok_Bayraq

Шановні співгромадяни!

У цей непростий для Криму і всієї України час, ми звертаємося до вас в надії на розуміння і підтримку. Ми впевнені, що всі жителі Криму поділяють тривогу за майбутнє нашого півострова, і також готові розділити відповідальність за мирне вирішення вкрай небезпечної для всіх нас кризи.

Сьогодні ми в першу чергу добиваємося :

— Гарантій безпеки для всіх жителів півострова незалежно від національної та релігійної приналежності, оскільки ні одне людське життя не варте політичних амбіцій, якими б на перший погляд благородними цілями вони не прикривалися;

— Забезпечення дотримання прав людини, колективних прав етнічних та релігійних спільнот Криму;

— Збереження територіальної цілісності України.

Для цього ми шукаємо і використовуємо лише мирні політичні та дипломатичні можливості:

— Спільно з місцевими органами влади і активними членами територіальних громад намагаємося забезпечити громадський порядок в усіх населених пунктах Криму;

— Взаємодіємо з усіма суспільно-політичними організаціями та формуваннями;

— Звернулися в усі впливові міжнародні організації та до провідних країн світу з закликом забезпечити незастосування збройних сил у Криму, не допустити кровопролиття і зберегти територіальну цілісність України;

— Звернулися до влади України в максимально швидкі терміни почати дії, спрямовані на вирішення політичних і соціально-економічних питань, що послужили приводом до виникнення кримської кризи.

Звертаємося до всіх жителів Криму — в цей складний час зберігати витримку і спокій, взаємоповагу і добросусідські почуття, не піддаватися на провокації і не допускати проявів ксенофобії та релігійної ворожнечі.

Ми впевнені, що багатонаціональне кримське суспільство здатне вирішити внутрішні протиріччя самостійно, так само як і спільно дати відсіч будь-яким загрозам радикального і екстремістського характеру.

Об’єднавши зусилля, ми здатні і без втручання зовнішніх сил домогтися тих прав і повноважень для Автономної республіки Крим, які вважаємо необхідними для процвітання кримського суспільства.

Меджліс кримськотатарського народу

10 березня 2014 р.

Джерело: Qırımtatar Milliy Meclisi Переклад УІС

Опубліковано Головне, Пряма мова.