Зе-гра з дияволом за Дмитром Донцовим

20.09.2019 14:57. Кремль використовує Зеленського і його оточення як зграю недоумкуватих карасів. – Віталій Портніков про «формулу Штанмаєра» (Цензор.НЕТ із посиланням на Еспресо.ТВ). І пояснення суті «мирних переговорів»: «Домовлятися на мові Кремля значить – використати й обманути. Це слово не має ніяких інших значень в російській політичній мові».

Розвиваючи тезу Віталія Портнікова, варто поглянути на перспективу діянь ЗЕ-команди через історичний ракурс польсько-російських і далі польсько-совєцьких відносин 1920-1939 років за повоєнним есе Дмитра Донцова «Пакт з дияволом. Від містики до політики»*.

doncov

Отже: «У Гете диявол з’явився Фавстові в шатах середньовічного кавалера. В наш час «Народних демократій» він приходить у подобі «камарінського мужика», московського пикатого різника, п’яного і хамовитого Ваньки. Перший його, сказати б, явний візит у модерні часи був візитом до польського пана, що у своїй країні, як відомо, звався пан Твардовскі. Запропонував він дати йому в повне посідання галицько-волинську Маргариту (точно Марусю) і по кривавих літах 1914-1920 років – «вічний мир» і «приязнь». Взамін заприсягнув пан Твардовскі ніколи більше не підносити меча на заприязненого московського диявола, за яким визнав повне і виняткове право розпинати київську Україну…

Кілька літ потім у Рапалло зустрівся з московським чортом нащадок ґетівського Фавста, а 1939 року підписав із ним пакт вічної приязні. Фавст обіцяв ніколи не підносити меча на московського диявола ні проти пекла, що той розвів на шостій частині землі. Взамін обіцяв диявол дати йому в посідання польську Малгожату й усі землі, які підіб’є собі тевтонський Фавст, за виїмком західноукраїнських, які мусили піти на знущання і хресну путь московському дияволові. Не атраментом, а кров’ю цієї жертви підписав тевтонський Фавст цей пакт «вічної приязні і союзу» з дияволом, продавши йому свою душу, в яку тоді увійшов сатана.

В тім самім році не продати, а вже віддати свою душу мусив пан Твардовскі червоному Мефістофелеві, що прийшов забрати її якраз, коли вона благала його допомогти їй від напасти із Заходу. Бездушним трупом лежати над Віслою залишився пан Твардовскі 19 літ після підписання пакту в Ризі».

munchen1938Карикатура на підписання Мюнхенської угоди від 30 вересня 1938 р. Зліва направо: канцлер Німеччини А. Гітлер, керівники Урядів Великобританії, Франції та Італії Н. Чемберлен, Е. Даладьє, Б. Муссоліні та Генеральний секретар ВКП(б) І. Сталін. http://files.shool.edu.ru/distore/6d588338.html

Як ми знаємо, «Народні демократії» Європи в 1938 році пішли шляхом умиротворення «гетівського Фавста», віддавши йому Судетську область Чехословаччини. Й мляво прореагували на окупацію решти Чехії в березні 1939 року й напад 1 вересня 1939 року на Польщу. 17 вересня військові дії «ґетівського Фавста» підтримав «червоний Мефістофель» і вони остаточно поділили «польську Малгожату» за протоколом від 28 вересня 1939 року.

6 жовтня 2019 року десятки тисяч киян і гостей із міст і сіл усієї України провели мітинг на Майдані й прийшли до Офісу Президента Володимира Зеленського з лозунгами «Ні капітуляції!».

* Донцов Д. Пакт з дияволом. Від містики до політики / Д. Донцов. – Вибрані твори. Ідеологічна і культурологічна есеїстка (1948-1958 рр.) // Редколегія О. Баган (відп. ред.) та ін. – т. 9. – Дрогобич-Львів: Видавнича фірма «Відродження», 2015. – С. 127-128.

Дійсний член Наукового товариства імені Шевченка

Ярослав Середницький, Львів

Опубліковано Пряма мова.