Врятувати пса!

87196577_519439372283905_4319038968491409408_o

Минулого тижня Україна вшановувала пам’ять Героїв Небесної Сотні.

Саме Україна, а не її нинішні достойники, які узурпували владу в державі. За «дивним» збігом обставин, саме 20 лютого, у шосту річницю трагічних подій на Майдані, було вирішено евакуювати українців з Китаю, який потерпає від новітньої чуми – коронавірусу. Відтак, протести у Микулинцях, Винниках і Нових Санжарах, де зрештою й опинилися для проходження карантину прибулі з Піднебесної наші співвітчизники та іноземці, цілковито притлумили дні Пам’яті. На всіх телевізійних каналах тільки й транслювали протистояння жителів полтавського селища із чисельними підрозділами правоохоронців.

І до бабці ходити не треба, що все це було злочинно й заздалегідь продумано та втілено на практиці. Спершу, доволі блискавично, поширилися чутки про микулинецький санаторій «Медобори» що на Тернопільщині, як місце двотижневої дислокації евакуйованих. Обурені відсутністю будь-якої інформації та налякані серйозністю проблеми новітнього захворювання, місцеві люди повстали. Вдалися до блокування дороги, мітингів тощо. Майже відразу схоже стало коїтися у Винниках, що біля Львова. І лише потім стало відомо про Нові Санжари.

Версій багато. Зокрема, що треба було показати неприхильність і черствість галичан до своїх співвітчизників, а згодом вибрати Полтавщину, селище, в якому за чинного президента проголосували близько 84 відсотків виборців. Очікувалося, що вони не чинитимуть жодного опору і продемонструють «западенцям» зразок розуміння та гостинності. Не так сталося, як гадалося. Прийом у Нових Санжарах був вельми брутальним. Та ще й невідомо звідки і як з’явилося чимало «тітушок», яких оперативно доставили до місця конфлікту. Подейкують, що це справа рук найвищого керівництва МВС, аби було кого «зачищати» і в такий спосіб довести свою професійність і відданість.

Прикметно, що найпершим паніку у Нових Санжарах розпочав такий собі Сергій Чередніченко. Про невідповідність стандартам, низький рівень послуг, грядущу біду і таке інше. Робив він це раніше, ніж про розміщення евакуйованих дізналася обласна адміністрація! Цей тип очолює Соціалістичну партію Ківи, агітує за промосковську ОПЗЖ та Шарія. В часі подій на Майдані, шість років тому, СБУ, під час обшуку, вилучила в нього пачку газет «Новороссія».

Стало відомо, що не всі українці змогли потрапити на рятувальний літак. Така собі Анастасія Зінченко не евакуювалася з епіцентру коронавірусу, бо не хотіла покидати свою собаку, яка не мала необхідних документів. На це «горе» відгукнувся сам президент Зеленський! Він зателефонував «нещасній» і запевнив дівчину, що зробить все можливе, аби і вона, і пес повернулися в Україну! Гідний чин найвищої посадової особи! Не було жодного телевізійного каналу, який би не транслював цю історію. Одразу й не всі збагнули, що це черговий короткометражний серіал на кшталт «сватів» чи про Голобородька. Як і в ситуації із «зеленими» виборцями, чимало людей забули про війну на Донбасі, про майже щоденні втрати українських героїв, а стали перейматися долею якоїсь Насті і її собачки. Зовсім скоро поширилися чутки, що ця дівчина є кузинкою дружини президента. Наразі, про це достеменно не знати, але відомо про її інтерв’ю кремлівському пропагандисту, зраднику і ворогу України Шарію! Остаточно пазли склалися, коли стало відомо, що ця Зінченко – танцівниця, яка часто брала участь у зйомках сумної слави 95-го кварталу, зокрема, й із майбутнім президентом. Вісімнадцять її колег-танцівниць із Кривого Рогу (!) перебувають у Нових Санжарах! Також в інтернеті чимало відвертих її світлин. Відтак, стає зрозуміло, чому президент у день загибелі на Донбасі чергового молодого українського героя не телефонує із співчуттям його рідним, а переймається танцівницею та її собачкою. Тут вже пріоритети, а не «какая разніца?».

Подія набула такого поголосу, що вирішив нагадати про себе й Ринат Ахметов. Той самий президент футбольного клубу «Шахтар», якого вважають одним із головних організаторів нинішніх подій на Донбасі. Ахметов не полишає донецьких в біді. І щоразу посилає туди фури із найбільш необхідним – їжею, одягом, засобами гігієни тощо. Все це рекламується підконтрольними йому медіа, які ліплять із цього татарина культ месії. Насправді, щодо жителів Донбасу, виглядає все так: я відтяв вам руку, але профінансую протезування. Отже, Ахметов надав літак, аби повернути решту українців додому. Генеральний директор «Шахтаря» Сергій Палкін заявив, що процес на особистому контролі Зеленського: «Зараз триває підготовка. Хочу вам сказати, що це доволі трудомісткий процес збору документів та погоджень. У ньому задіяно різні державні служби як в Україні, так і в Китаї. Процес відбувається під особистим контролем президента України Володимира Зеленського. Він докладає максимум зусиль, щоб Анастасія Зінченко та українці, які залишилися в Ухані, змогли найближчим часом повернутися додому». Також цей Палкін наголосив, що «Вчинок Насті, яка відмовилася залишити свого собаку, зачепив серця багатьох людей і нікого не залишив байдужим».

Дійшло до такого абсурду, що після недільного поєдинку національної першості між «гірниками» та чернігівською «Десною», який відбувався у Харкові, лідери «Шахтаря» Андрій П’ятов і Тарас Степаненко також говорили про цю справу!

Пишу цей матеріал, коли ще невідомо, чи полетів літак футбольного клубу «Шахтар» у Китай. Так само, не знати, чи буде черговий відеоролик із президентом, який зустрічає багатостраждальну собачку з Настею. Зрештою, якесь дивне ставлення у «зелених» до псів. Один пропонує продати, щоб погасити борг за комунальні послуги, інший, сам президент (!), готовий послати літак аж у Китай. Втім, чому б ні. Економіка в нас, за словами прем’єра Гончарука, зростає більшими темпами, ніж у європейських країнах, корупцію подолали, суттєво «знизилася» плата за газ, воду, електроенергію, вчителі «одержують» чотири тисячі доларів зарплати, так званий борщовий набір взагалі становить мізерні витрати. Перелік цей можна продовжувати. І вельми. За такої ситуації можна й літак за псом із танцівницею відправити. Жити стає краще і веселіше!

Григорій Жибак

Опубліковано Пряма мова.