Управління спеціальних розслідувань ГПУ: реєстрація Клюєва є абсурдом

gpuВраховуючи непересічний суспільний резонанс, якого набув у суспільстві факт реєстрації Центральною виборчою комісією (далі – ЦВК) кандидатом у народні депутати України Клюєва А.П., що займав ряд ключових державних постів під час президентської каденції Януковича В.Ф. та був наближеною до нього особою, інформуємо про наступне.
21.06.2019 року у відповідь на запит члена ЦВК від 20.06.2019 № 21-22-3036 щодо надання відомостей про перебування Клюєва А.П., 12.08.1964 року народження на території України або за її межами, у зв’язку із наданою до ЦВК інформацією про начебто постійне проживання Клюєва А.П. в м. Донецьк, управлінням спеціальних розслідувань до ЦВК направлено обґрунтовану інформацію про кримінальні провадження, за підозрою Клюєва А.П. у вчиненні низки економічних злочинів та злочинів, пов’язаних з незаконним перешкоджанням проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій під час Революції Гідності.
При цьому, з врахуванням вимог ст. 222 КПК України ЦВК поінформовано про хід розшуку підозрюваного та про наявні та достатні докази постійного проживання Клюєва А.П. у період 2014-2019 років на території Російської Федерації, а також відсутності даних про таке проживання на території України.
Всупереч об’єктивним даним слідства, 02.07.2019 ЦВК прийнято рішення про реєстрацію Клюєва А.П. кандидатом у народні депутати України.
У зв’язку з цим, 03.07.2019 управлінням спеціальних розслідувань до ЦВК скеровано додаткову розширену інформацію із зазначених питань та надано копії окремих процесуальних документів, якими підтверджується факт постійного проживання Клюєва А.П. у період 2014-2019 років на території Російської Федерації, а також відсутність відомостей про таке проживання на території України. Також висловлено готовність надати за необхідності роз’яснення чи будь-яку іншу інформацію досудового розслідування, котру потребуватиме ЦВК.
Висловлюємо сподівання на об’єктивний та неупереджений розгляд ЦВК наданої інформації при вирішенні питання про реєстрацію підозрюваного Клюєва А.П. кандидатом у народні депутати України.

Управління спеціальних розслідувань ГПУ

Опубліковано Пряма мова.