Не забудемо! Не пробачимо!

image002

Ці дні шість років тому стали вирішальними для перемоги над режимом внутрішньої окупації Януковича-Азарова. В Києві сотні українців заплатили за цю перемогу над московськими маріонетками своїми життями і кров’ю.

Ми низько схиляємо голови перед пам’яттю полеглих в боротьбі зі споконвічним ворогом, і хоча сьогодні багато хто намагається применшити, знівелювати, піддати сумніву значення подій шестирічної давнини, ОУН (б) виразно заявляє, що «кров, пролита задля величної мети, не засихає», ми ніколи не забудемо, якою ціною дається свобода, якою ціною окуплена гідність.

ОУН (б) наголошує, що є засадничо неправильним розглядати події зими 2014 року як громадянський конфлікт. Ми оцінюємо їх як черговий етап національно-визвольної боротьби. Москва напала саме тоді, і нація виявила спротив, змусивши панічно втікати до своїх господарів явних і прихованих агентів Кремля.

Сьогодні ми з тривогою і обуренням констатуємо, що досі не приділяється належної уваги організації об’єктивного розслідування справ Майдану. А без цього вагомих результатів, на які чекає українське суспільство, не буде. Необхідно врешті надати правову оцінку антидержавним та антиконституційним діям не лише Януковича та його оточення, але й депутатам, які голосували за диктаторські закони, суддям, котрі виносили завідомо неправомірні рішення.

Віднедавна повноваження щодо розслідування справ розстрілів на Майдані передано Державному бюро розслідувань. Чи можемо ми розраховувати на об’єктивність ведення справ в ситуації, коли т.в.о. директора ДБР пані Венедіктова цинічно заявляє про необхідність відміни амністії для протестуючих і водночас призначає своїм заступником адвоката Януковича Олександра Бабікова? Очевидно, що ні, і саме тому розслідування масового побиття, викрадення і вбивства мирних людей взимку шість років тому має перебувати під пильним наглядом і контролем громадськості. Непокаране зло породжує і провокує нове зло, в чому ми неодноразово переконуємося.

І хоча московські колаборанти намагаються знову підняти голови, проте реваншу не буде – занадто високу жертву ми склали на олтар нашої Незалежності. Єднаймося у спільній боротьбі.

Провід ОУН (б)

20.02.2020 р.

Опубліковано Головне, Пряма мова.