Ініціатива відставки Уляна Супрун – це неприкритий реванш корупції та старих еліт

VL-Suprun1

Ініціатива відставки Уляна Супрун – це неприкритий реванш корупції та старих еліт, які будь що намагаються повернути втрачений вплив та можливості.

Вчора парламентський комітет з охорони здоров’я підтримав проект постанови із рекомендацією до уряду звільнити Уляну Супрун із посади в.о. міністра охорони здоров’я. Ініціаторами цього рішення стали опоблоківці Шурма та Вілкул, його активно підтримала представник БПП Ольга Богомолець та позафракційний Олег Мусій. Загалом, ще ті авторитети. «Міцні господарники» довели медицину до стану клінічної смерті. Інша побоялась взяти відповідальність за стан справ в галузі, коли їй це пропонували, резонно вирішивши, що краще тихо отримувати бонуси на медицині, ніж розгрібати завали. А позиція останнього добродія взагалі унікальна: як реформувати медицину нам розказує людина, яка лише 4 роки тому сама очолювала міністерство в першому постреволюційному уряді і вилетіла звідти через підозри в корупції.

Насправді, істеричні спроби цих, з дозволу сказати, «проффесіоналів медицини», позбутись Уляни Супрун, є лише зайвим свідченням, що вона та її команда працюють якісно і в правильному напрямку. Що міністру та команді вдалось перекрити багаторічні корупційні канали, на яких заробили статки десятки політиків, бізнесменів та «професійних медиків». Розуміючи, що ще трохи і зміни в системі охорони здоров’я будуть незворотними, вся стара корумпована медична мафія робить відчайдушні кроки позбутись реформаторів і відновити втрачені позиції по доступу до бюджету та відновлення корупційних потоків.

У бажанні позбутись Уляни Супрун об’єднались «старі» та «нові». Хоча, насправді немає ніяких «старих» та «нових». Вони всі з однієї «команди» – «корупції та реваншу», і їм абсолютно байдуже, що буде з медициною. Вони не лікуються в українських лікарнях та поліклініках, вони мають доступ до найдорожчих ліків, їхні статки дозволяють не думати про доцільність медичного страхування. В українській системі охорони здоров’я їх цікавить лише одне – доступ до бюджету, потоків, ресурсів. І не хай весь світ почекає, поки вони з насолодою будуть ділити чергові мільярди. Але по-їхньому не буде. Уляна Супрун залишиться, реформи продовжуватимуться, бо цього потребує країна.

Вимагаємо від ВР не підтримувати цієї популістичної та реваншистської постанови комітету щодо відставки Супрун. Більше того – замість голосувати із звернення до уряду, щоб він звільнив Уляну Супрун, парламент має проголосувати за її повноцінне призначення міністром. Подібне рішення ВР буде найбільш яскравим доказом, що уряд, коаліція та Президент на ділі, а не лише на словах, підтримують реформування медицини.

Опубліковано Пряма мова.