Чи потрібний Україні такий Культурний центр в Москві?

moskultukrcenter_html_457126e9

Заява українських релігійних і громадських організацій Москви

з приводу непроведення урочистого молебню, присвяченого 1030-літтю хрещення Київської Русі

У 2018 р. сповнюється 1030 років хрещення руського (українського) народу Київської Русі, яке відбулося 988 р. Українці світу разом з Україною відзначають пам’ятну дату.

Об’єднання віруючих Українських Церков у Москві, українські громадські організації за домовленістю з адміністрацією Культурного центру (КЦ) у Москві готувалися провести 24 липня, в день іменин київської княгині Ольги, урочистий Молебень в приміщенні Центру.

Генеральний директор 14 липня підтвердив митрополиту Адріану проведення молебню у приміщенні центру. Надалі ніяких повідомлень і застережень від адміністрації КЦ не було

24 липня митрополит Богородський Адріан УПЦ КП, священник Об’єднання вірян УГКЦ у Москві отець Василь, віруючі прийшли до КЦ і … не побачили входу до центру. Вхід був наглухо закритий ЗАЛІЗНОЮ ЗАВІСОЮ з приліпленим папірцем «Сегодня, 24 июля 2018 года, Центр будет закрыт для посетителей. Приносим свои извинения. Администрация».

Духовні особи, віруючі не отримали ніяких пояснень стосовно закритого входу до Культурного центру і зриву урочистого молебню.

Подібні дії адміністрації КЦ є не тільки відвертою зневагою віруючих, українських громадських організацій Москви, а й зневагою Українських Церков, нехтуванням віри і бажань українців. В той час, коли Україна рухається до торжества історичної справедливості – створення єдиної Української Помісної Церкви, керівництво КЦ (центр не можна назвати українським) іде у протилежному напрямі.

Стосовно ситуації в Культурному центрі українська громадськість Москви, Росії неодноразово зверталась до Адміністрації Президента України, особисто до Президента, наголошуючи на тому, що при збереженні нинішнього становища в центрі, без кардинальних змін його діяльності в українців Росії та КЦ два різних шляхи, які не перетинаються.

Постає питання, чи потрібний Україні такий Культурний центр?!

Screenshot - 07262018 - 05:35:29 PM

Опубліковано Пряма мова.