Американські українці обіцяють подвоїти зусилля в підтримці України

UCCAhead_html_6b1fe971

26-ть років тому назад, українці по всьому світі величаво вітали довгоочікуване проголошення Деклярації відновлення незалежності України. Після столітть поневолення діяволського імперією – імперіялістичною Росією та опісля Радянським Союзом – український народ радів, що здобув волю без масової земельної війни або вибуху ядерних ракет, а Верховна Рада України схвалила більшістю голосів Акт проголошення Незалежності України 24-го серпня 1991 року, сміливий крок громадського невдоволення, який підтримали понад 90% громадян України на загальнонаціональному референдумі в грудні цього ж року. Тим часом, святкування незалежності й надалі затемлює почуття незрозумілості: чи буде наш колишній гнобитель насправді поважати створення незалежної, суверенної та демократичної держави України?

Коли Росія вторглася на кримський півострів у 2014 році, явне порушення української незалежності та територіяльної цілісності України, усьому світу стало ясно, що тепер українці “душу й тіло положать за свою свободу“. Незаконна анексія Росією батьківщини корінних кримських татар та подальше вторгнення на східну Україну являють щоденне порушення всього міжнародного права і стан­дартів, але ми освоїли правила бою і наші вороги можуть скоро пошкодувати про це.

Тисячі братів і синів, сестер і дочок сміливо зголосилися боротися за незалежність України, роблячи свій внесок у боротьбу з нахабною економічною, кібер- та інформаційною війнами або гібридною війною, яку веде реваншистська Росія, яка прагне повернути свою колишню імперію.

Українська діяспора також приєдналася до виклику усіма своїми силами поси­лаючи гуманітарну допомогу до об’єднаних українців, грузинів і кримських татар військову і медичну допомогу проти боротьби з російськими загарбниками. Тут у Сполучених Штатах та в країнах світу, де проживають українці, українські громади продовжують звертатися до своїх конґресменів з проханням засудити дії Росії та підтримати територіяльну цілісність України, демонструючи свою громадську підтримку Україні словами і діями.

Сьогодні наші брати і сестри в Україні продовжують ризикувати своїм життям за свободу, справедливість та досягнення справді незалежної европейської України. В 26-ту річницю відновленої незалежності України подвоїм наші зусилля для того, щоб допомогти нашим братам, які потребують нас зараз більш, ніж будь коли. На сьогоднішній день українці борються не просто за своє життя, вони борються один за одного, за свою націю та за нашу спільну віру в те, що демократія є головною запорукою безпеки, процвітання та свободи.

Нехай Господь подасть українському народові силу та стійкість, щоб протистояти Росії у нестримній війні на сході України, і дарує вічний спокій героям, які віддали своє життя в боротьбі за незалежну і суверенну Україну ! Слава Україні ! Героям слава!

Опубліковано Пряма мова.