Виставковий проєкт «АРТтека»: людина повинна сама черпати знання, читаючи книжки, слухаючи музику

Афіша

01 жовтня о 17.00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкривається виставковий проєкт «АРТтека», який презентує твори відомої художниці-керамістки Олесі Дворак-Галік.

На виставці представлені роботи мисткині із серії «Бібліотека. Людина в місті». Це панно, скульптури, живопис, керамічні пласти, відеоінсталяції і фотоколажі. Всі авторські роботи пов’язані з книжками, артоб’єктами, інформацією, природою, людиною в природі і місцями, де людина сприймає інформацію.

У своїх творах авторка звертається до вічної теми пізнання світу і вважає, що людина повинна сама черпати знання, читаючи книжки, слухаючи музику, переглядаючи кінострічки і театральні вистави. І не важливо, де саме вона знайде для себе корисну інформацію, головне, щоб у кожної особистості виникало бажання пошуку без примусу і тиску.

Назва проєкту «АРТтека» за визначенням авторки пов’язана з теками – своєрідними «інформаційними коробками», в які люди накопичують корисну для себе інформацію – каталоги, мистецькі книжки, журнали, тощо.

Родзинкою виставкового проєкту стане інтерактивна інсталяція «Книга життя». «Книга складатиметься з окремих сторінок, які самі відвідувачі залишатимуть на виставці за своїм бажанням. Це може бути якась історія, улюблена поезія або просто окремі думки, записані на листку формату А 4. Потім ми зберемо ці матеріали і зробимо інтерактивну книжку. Це буде зріз емоцій окремих людей. Для нас це дуже цікавий досвід», – розповіла художниця.

Виставка триватиме до 26 жовтня 2020 року.

Адреса музею: вул. Лаврська, 9, корп. 29

Опубліковано Культура.