Виставка «СИНТЕЗИ – XX» у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва

Афіша

30 липня о 17.00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкривається виставка «СИНТЕЗИ – XX», яка презентує роботи чотирьох художників – Петра Бевзи, Марка Гейка, Петра Лебединця та Олексія Литвиненка, створені протягом 80-90-х років XX століття.

Ідея цього проєкту народилась двадцять п’ять років тому і мала на меті представити широкому загалу твори чотирьох митців «нової хвилі», що сповідують «живописну пластику» та шукають нові форми образотворчого мистецтва.

Своє втілення «Синтези XX» отримали тільки сьогодні. Тому картини із приватних колекцій, презентовані на виставці в музеї, стали уже раритетами, а чотири художники – друзі по життю і творчості, знаними митцями, твори яких добре відомі шанувальникам сучасного українського мистецтва як в Україні, так і далеко за її межами.

Нині за плечима кожного автора – Петра Бевзи, Олексія Литвиненка, Петра Лебединця і Марка Гейка – велика кількість персональних виставок та виставкових проєктів, каталогів, заходів, фестивалів. Їхні картини зберігаються у музеях України та світу, а також в багатьох приватних колекціях. Вони дуже близькі по духу, і водночас, дуже різні. Адже кожен митець має свою інтонацію та свої особливі засоби відкривати глядачеві поезією життя та зачаровувати його.

Виставковий проєкт «СИНТЕЗИ – XX» набув сьогодні свого особливого шарму, адже це погляд на творчість успішних сучасних художників через призму часу у чверть століття та своєрідний спогад про те, як усе починалось…

Виставка триватиме до 6 вересня 2020 року.

Адреса: вул. Лаврська, 9, корпус 2

Для довідки:

Петро Бевза народився в 1963 р. у селі Шпитьки на Київщині. У 1985 р. закінчив Київський державний художній інститут (нині – Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури). Член Національної спілки художників України з 1990 р. Живе та працює у Києві. Твори знаходяться в державних та приватних збірках України, Росії, США, Польщі, Франції, Ізраїлю, Фінляндії, Англії та Швейцарії.

Олексій Литвиненко народився 17 січня 1961 р. У Києві 1985 р. закінчив Киівський державний художній інститут. З 1992 р. член Спілки художників України. Живе та працює у Києві. Твори зберігаються в музейних та приватних колекціях в Україні, Великобританії, Німеччині, Швейцарії, Швеції, Франції, Росії, США.

Марко Гейко народився 4 червня 1956 р. у с. Станіславчик Київської області. У 1985 р. закінчив Київський державний художній інститут. Член Національної спілки художників України з 1989 р. Роботи знаходяться в художніх музеях України (Харків, Суми, Луганськ), приватних збірках України, США, Німеччини, Польщі, Угорщини. Лауреат премії ім. Башкірцевої (1989 р.). Жив і працював в Києві. Він був серед тих, хто у 1992 році створив у Києві мистецьке об’єднання «Живописний заповідник». Залишив назавжди цей світ 7 грудня 2009 року.

Петро Лебединець народився 7 грудня 1956 р. у Мелітополі. У 1984 р. закінчив Київський державний художній інститут. Член Національної спілки художників України з 1990 р. Живе та працює у Києві. Твори знаходяться в приватних збірках США, Швейцарії, Німеччини, Англії, Австрії, Бельгії, Іспанії, Італії, Нідерландів.

Опубліковано Культура.