«Розпросторся, Душе моя»

IMG_2507

Своє 50-річчя (14 листопада) святкує Тарас Компаніченко – кобзар, бандурист і лірник, лідер гурту «Хорея Козацька», активіст українського культурного опору в пост-совєтські часи. Тарас провів незліченну кількість концертів по всій Україні, популяризуючи кобзарську творчість. Його пісні звучали як на Майдані під час революцій, так і на передовій російсько-української війни.

У січні 2019-го було презентовано спільний проект Українського інституту національної пам’яті, народного артиста Тараса Компаніченка та гурту «Хорея Козацька» присвячений 100-річчю Української революції.

З нагоди 50-річчя в Центрі Олександра Довженка 29 листопада відбувся ювілейний ґранд-концерт «Розпросторся, Душе моя» та старосвітська забава з вином і танцями. Cпільно відсвяткувати свято славного українського кобзаря Тараса Компаніченка разом із «Хореєю Козацькою» прийшло різноманітне шановне товариство, серед яких можна було побачити знакових діячів вітчизняної культури і мистецтва, державних і громадських діячів, представників духовенства та ЗМІ…

IMG_2547

Щиро привітати Компаніченка з ювілеєм та побажати невичерпного натхнення, творчої наснаги, незламності духу й міцного здоров’я прийшли зокрема В’ячеслав Кириленко і Євген Жовтяк, Петро Гончар і Валентина Бочковська,, Маргарита Довгань і сестра Василя Стуса – Марія Стус, Іван Малкович і і Мирослава Барчук, священики Володимир Черпак, Димитрій Присяжний, Дмитро Каран, художники Василь Перевальський і Олександр Мельник, Роман Петрук і Алла Руденченко, музиканти Тарас Силенко і Олег Скрипка, Григорій Лук’яненко і Неля Франчук, Євген Їжак і Леся Рой, Володимир Гонський і Сашко Лірник… поважні гості і меценати із славного міста Львова.

DSC01522

У насиченій програмі святкового концерту прозвучали в авторському виконанні та з «Хореєю козацькою» до болю актуальні як на нинішній час патріотичні твори на слова Василя Стуса і Ліни Костенко, Григорія Сковороди та авторів 17-19 століть, часів національно-визвольних змагань ХХ століття…

IMG_2444

На фоні відеоряду з філософськими роздумами Компаніченка про суть життя, достойного високого звання Громадянина, ювіляр також поділився й власною, далеко не простою, історією свого життя й історіями своїх предків, на долю яких випали важкі і похмурі часи московської окупації… По завершенню концертної програми кобзар Тарас Силенко з колегами урочисто вручили ювіляру диплом та премію «Холодноярської республіки». Та ще довго після святкового концерту тривали вітальні тости і танці з добірним товариством – аж до останніх потягів метро….

Георгій Лук’янчук

Опубліковано Культура.