Рок-опера “Тарас Бульба” – онлайн-презентація музики та лібрето

Screenshot at 2020-10-12 19-15-50

14 жовтня, на Покрову – День захисника України, відбудеться онлайн презентація музики та лібрето до рок-опери «Тарас Бульба».

У рамках презентації:

– зустріч з авторами та командою проекту,

– демонстрація відео-ролика про те, як створювалась рок-оперпа.

– демонстрація партитури та лібрето до рок-опери «Тарас Бульба».

Рок-опера «Тарас Бульа» не «за царя і отєчєство». Вона – за Україну! Вона про сильного, впертого, сучасного українського воїна, який відстоює своє, рідне і готовий жертвувати собою заради цього. Саме завдяки інновації, сучасній музиці та інтерпретації класичних образів в сучасних українських реаліях, автори проекту намагатимуться підняти питання «самопожертви заради власних цінностей», «зради заради кохання» і «чи вбивати за таку зраду рідного сина».

Ідея написати і реалізувати постановку рок-опери «Тарас Бульба» виникла ще в 2009 році.

У 2013-му, ідеєю зацікавились молоді та амбітні музиканти, брати Сергій та Дмитро Радзецькі. У них уже був певний досвід у написанні дуже цікавої експериментальної музики у різних проектах. Революція Гідності і війна з Росією знову відклали все на невизначений час. Але було уже однозначно вирішено, що події на Майдані і війна на сході України ляжуть в основу сюжету рок-опери.

Наприкінці 2019 року вдалося зібрати команду і розпочати підготовку до створення рок-опери. За написання тексту лібрето взявся талановитий драматург – Дмитро Терновий. Він відразу загорівся ідеєю і запропонував дуже цікаві, інколи несподівані сюжетні рішення та образи, наповненні емоціями і разом з тим, які тісно перепліталися з класичним твором.

Презентація розпочнеться 14 жовтня о 15.00 і буде транслюватися з офіційної Facebook-сторінки проекту https://www.facebook.com/TarasBulba.RockOpera/.

Проект “Написання музики та лібрето до рок-опери «Тарас Бульба» проходить за підтримки Українського культурного фонду.

Опубліковано Культура.