Продюсерка українського походження Олена Андрейчева здобула «Оскар» за найкращий документальний фільм

1278539

Британська продюсерка українського походження Олена Андрейчева здобула «Оскар» за стрічку «Навчаючись скейтбордингу в зоні війни (якщо ти дівчина)». Фільм виграв у номінації «Короткий документальний фільм».

у Лос-Анджелесі відбулася 92 за рахунком церемонія вручення нагород премії “Оскар-2020”. Разом з Андрейчевою на сцену отримувати статуетку з рук актора та активіста Марка Руффало вийшла режисерка цієї історії Керол Дусінгер.

40-хвилинна стрічка «Навчаючись скейтбордингу в зоні війни (якщо ти дівчина)» (англ., «Learning to Skateboard in a Warzone (If You’re a Girl)» 2018 року розповідає про дівчат у столиці Афіганістану Кабулі, які живуть у незаможних районах міста. Вони разом ходять до школи, вчаться читати і писати і водночас навчаються їзди на скейті, таким чином здобуваючи впевненість у собі. Варто зазначити, що жіноче населення країни не має права брати участь в спортивних змаганнях.

Кадр з фільму

oscardocshorts2019_learningtoskateboard-1024x576

Британська кінематографістка і журналістка Олена Андрейчева народилася в Києві. З 2006 року вона працює в сфері документального виробництва і розвитку телебачення у Лондоні разом із BBC, National Geographic, Discovery Channel, створюючи фільми на гострі суспільні теми – позбавлення волі, торгівля людьми та імміграція. Серед її історій – фільми про роботу медиків у Лесото, життя тюремних банд у США, про шукачів бивнів мамонтів у Сибіру та інші. До захоплення кіно дівчина вивчала в університеті фізику та наукову журналістику.

«Найважливіший аспект моєї роботи та моя мотивація – це щире бажання дізнатися, як це – жити життям людей, які присутні в моїх фільмах», – пише Андрейчева про себе на власному вебсайті.

Дивитися трейлер до фільму «Навчаючись скейтбордингу в зоні війни (якщо ти дівчина)»: відео

Також стрічка «Навчаючись скейтбордингу в зоні війни (якщо ти дівчина)» напередодні встигла тріумфувати у Голлівуді, виборовши нагороду британської кіноакадемії BAFTA-2020.

skate_final_rgb_websmall

Джерело: Нове українське кіно

Опубліковано Культура.