Презентація виставкового проєкту Лади Наконечної «Дисципліноване бачення»

namu

З 20 березня по 2 травня 2021 року у Національному художньому музеї України триватиме виставковий проєкт відомої української мисткині Лади Наконечної «Дисципліноване бачення». У трьох виставкових залах будуть представлені роботи (графіка, інсталяція, об’єкти, відео), створені протягом 2015–2021 років. Це перший великий персональний проєкт художниці, підготовлений спеціально для NAMU.

Одним із важливих напрямів наукової діяльності музею останніх трьох років є створення оновленої експозиції мистецтва ХХ століття. З цього задуму реалізовано перший етап – «Мистецтво українського модернізму». Аби сформувати більш виважений і ґрунтовний підхід до показу мистецтва середини й другої половини ХХ століття, NAMU ініціює низку дослідницьких проєктів науковців і митців, спрямованих на вивчення контроверсійних або досі маловідомих сторінок історії українського мистецтва.

1_LN_Some examples from the field of management_small

Лада Наконечна у своєму проєкті «Дисципліноване бачення» зосереджується на 1930-х роках та, спираючись на архівні матеріали і твори з колекції NAMU, вона на основі окремих історій досліджує здатність мистецтва формувати певне спільне бачення. У своєму дослідженні вона відштовхується від припущення, що соціалістичний реалізм встановлював своєрідний режим бачення, а увагу фокусує на пейзажі – жанрі, який часто позиціонується як ідеологічно мало заангажований. Проєкт присвячений виявленню ролі пейзажу в «конструюванні» певного типу бачення.

3в_perspective reduction2

У центрі авторського наративу «Звіт Є. Холостенка», що спирається на каталог звітної виставки робіт Євгена Холостенка за 1938–1940 рр. з бібліотеки NAMU. Через серію малюнків з чорно-білих репродукцій живописних пейзажів з каталогу Холостенка, Наконечна пропонує поглянути на твори як на документи, що стали свідченнями відповідного соціального та політичного контексту. «Звіт Євгенія Холостенка» постає символом самоцензури художника.

3а_perspective reduction1

У рамках паралельної програми виставки буде працювати критичний семінар на базі проблематики онлайн-платформи Creating Ruin Метод фонду. Creating Ruin (https://creatingruin.net/ukr) налаштований на дискусію щодо зв’язку творчої дії та насилля – одночасності реконструкції та конструювання минулого і теперішнього.

2_Kholostenko

Відкриття проєкту для публіки відбудеться в онлайн-форматі 19 березня (п’ятниця) о 18:00 на офіційних сторінках Національного художнього музею України:

YouTube https://www.youtube.com/user/ArtMuseumOfUkraine/featured

Facebook https://www.facebook.com/namu.museum/

Instagram https://www.instagram.com/namu.museum/

Експозиція буде доступна для огляду з 20 березня.

Прес-тур Лади Наконечної проєктом «Дисципліноване бачення» відбудеться у день відкриття, 19 березня (п’ятниця) о 16:00 за адресою: вул. М. Грушевського, 6.

3с_perspective reduction3

Лада Наконечна (1981 р. н., Дніпропетровськ) – учасниця мистецької групи Р.Е.П. і кураторського активістського об’єднання Худрада. Вона також є співзасновницею Метод Фонду і його освітньої програми Курс мистецтва, в рамках якої досліджує досвід різних способів вивчення та практики мистецтва. З 2017 – співредакторка видання про мистецтво, літературу та політику PROSTORY.

Лауреатка премії ім. Казимиіра Малевича, (2014) рік, премії «Жінки в мистецтві 2020», володарка другої спеціальної премії PinchukArtCentre 2013, переможниця III Українського конкурсу молодих кураторів та художників Центру сучасного мистецтва при НаУКМА, Київ, 2003 рік.

Її роботи були представлені на виставках у Museum of Modern Art (Варшава, 2015), Kunstmuseum Wolfsburg (Німеччина, 2015), Galerie für Zeitgenössische Kunst (Лейпціг, Німеччина, 2015), Kunsthalltrondheim (Норвегія, 2015), Daad gallery (Берлін, Німеччина, 2014), Museum of Contemporary Art Краків (Краків, Польща, 2013), Центр сучасного мистецтва при НаУКМА (Київ, 2009, 2003, персональна), Національний художній музей України (Київ, 2011, 2012, 2017), PinchukArtCentre (KyivКиїв, 2016, персональна), Kunstverein Leipzig (Німеччина, 2015), CSW Zamek Ujazdowsky (Варшава, Польща, 2012, персональна), Espace Croix-Baragnon (Тулуза, Франція, 2014, персональна), Ausstellungsraum Klingental (Базель, Швейцарія, 2016), Museum of Contemporary Art Zagreb (Хорватія, 2018), Palais Populaire (BerlinБерлін, Німеччина, 2018).

Твори в публічних колекціях: Philadelphia Museum of Art, Sammlung Deutsche Bank, Frankfurt am Main; Kunstsammlung der Sparkasse Leipzig; Art Collection Telekom; Arsenał Gallery, Białystok; Sammlung Westhoff, Bremen; Universitätsbibliothek Albertina, City of Leipzig; National Art Museum of Ukraine, Kyiv; SØR Rusche Sammlung, Oelde – Berlin.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа