Прем’єра другої частини документального фільму «93: бій за Україну»

Постер А3 Київ

25 липня 2020 р., 14:00

Київ, вул. Лаврська, 27

Головна експозиція музею

У музеї в межах виставкового проєкту «Український Схід» відбудеться презентація другої частини стрічки «93: бій за Україну». Документальний фільм про історично-хронологічний шлях 93-ї окремої механізованої бригади у гібридній війні проти російської агресії на сході України. https://www.facebook.com/93battleforukraine

Картина створена військовослужбовцями, їхніми друзями та однодумцями. Містить розповіді про бойові будні бригади, зйомки на професійну кінокамеру та ексклюзивні кадри, зняті бійцями на передовій. Автори: кінематографіст Лідія Гужва та військовослужбовець Вадим Вейді.

«93: бій за Україну» – стрічка-трилогія. Перша її частина була презентована у Музеї в 2017 р. Події розгорталися на державному кордоні Луганської області, блокпостах Дебальцевського та Донецького напрямків, йшлося про трагічні події Іловайська.

Нині презентуємо другу частину фільму. Це розповідь про звільнення Опитного, деблокацію «Зеніту», оборону Донецького летовища та суміжних територій: шахти «Бутівка», висоти «Муравейник», «Метеостанція», вежі управління польотами, пожежної частини, нового та старого терміналів.

Друга частина фільму створена за сприяння Дніпропетровської обласної спілки воїнів АТО та Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Авторами також буде презентовано тизер завершальної третьої серії фільму про бойовий шлях 20-го батальйону, який став частиною бригади у 2015 р. й бої у Пісках та Марїнці.

На заході будуть присутні автори фільму, ветерани 93-ї ОМБр, представники ЗСУ та Генерального штабу, ветерани АТО та волонтери.

Під час заходу відбудеться презентація книги фронтової волонтерки Євгенії Духопельнікової «Девочки на войне», видавництво «Фоліо», 2020 р. Від початку війни авторка їздила з допомогою на фронт, була частим гостем в 93-й бригаді й фактично стала «побратимом» для бійців. Про побачене й почуте вона розповіла у своїй збірці оповідань.

Захід відбудеться з дотриманням усіх карантинних вимог.

Опубліковано Культура.