Pororoka: Не буде пробудження без кризи

hagalaz_1_2

Dark-folk гурт Pororoka випустив новий сингл і візуалізував для нього образ богині Мари з дохристиянських вірувань українців.
Трек присвячений 9-тій руні Старшого Футарка Hagalaz(Град), яка означає кардинальні зміни, руйнацію, непереборні стихійні явища та кризу. Разом з тим вона має і позитивне значення, адже руйнація несе в собі початок нового.
Для візуалізації гурт надихався образами богині Мари з дохристиянських вірувань українців. Мара(Морена) – богиня смерті і нової долі. Українська міфологія – доволі розрізнене і фрагментоване явище. Адже до наших днів збереглося вкрай мало матеріальних доказів та інформації про те, в кого вірили наші предки до хрещення. В одних джерелах Мару зводять лише злого духа, який наводить кошмари на людину уві сні. В інших її називають богинею смерті, яка своїм серпом обриває нитки життя. А ще в деяких пишуть, що її образ не був однозначно злим – разом із смертю Мара дарувала нову долю, нове життя. Подвійність натури передавалась і у зображеннях Мари – то дівчиною, то старою жінкою. Інколи її зображували наполовину квітучою, а наполовину мертвою – чорно-білою чи то чорно-червоною. Схожий персонаж є також у скандинавській міфології – богиня смерті Хель.

Щодо натхнення, вокалістка гурту Світланка Сугак зазначила: “Нинішній рік продемонстрував зародки викликів, з якими ми будем стикатися все частіше. Для декого з нас він став справжнім випробуванням і показав, що треба жити зараз, не відкладаючи нічого, аби не шкодувати потім”

Опубліковано Культура.