Показ художнього фільму «Гіркі жнива»

Гіркі жнива-03

20 листопада 2019 р.

1-й сеанс – 10:00

2-й сеанс – 15:00

Київ, вул. Лаврська, 27

Головна експозиція музею

Клуб історичного кіно

(реж. Джордж Менделюк, 2017 р., 103 хв)

Напередодні Дня пам’яті жертв голодоморів у музеї відбудеться показ та обговорення фільму «Гіркі жнива», де відтворено події, що відбувалися в Україні в розпал Голодомору 1932—1933 років та сталінського терору.

Це перший іноземний художній фільм про Голодомор, знятий на основі реальних подій. Стрічку створив канадський режисер Джордж Менделюк, для якого тема Голодомору є близькою, адже все це пережили його батьки, які втекли з радянської України в роки Другої світової війни.

Наукову консультацію для підготовки та зйомок кінокартини надавала доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України Людмила Гриневич. Під час зустрічі в музеї вона розповість про історичний контекст стрічки та окреслить проблемні питання щодо вивчення історії Голодомору, що існують у міжнародній спільноті.

Тема Голодоморів у радянській Україні представлена й у просторі нової музейної виставки «Україна. Незакінчена війна…». Після перегляду фільму ми також обговоримо цю експозицію.

Опубліковано Культура.