Перевидання раритету

stetsko-june30

З нагоди 79 річниці проголошення Акту відновлення державності презентуємо книгу:

Стецько Я. 30 червня 1941. Проголошення відновлення державности України / від. ред. Микола Посівнич; упор. М. Посівнич, Олеся Ісаюк; післямова Іван Патриляк. Львів ; Торонто, 2019. 476 с.

Спогади голови Українського Державного Правління та члена Проводу ОУН(б) Ярослава Стецька (1912–1986) вперше вийшли друком в 1967 р. у м. Торонто в серії політичної бібліотеки Ліґи Визволення України, ч. 26 стараннями Ліґи Визволення України (Канада), Організацій Оборони Чотирьох Свобід України (США) і Української Видавничої Спілки (Англія) під редакцією Івана Вараниці, Романа Малащука та передмовою Дмитра Донцова. Дизайн обкладинки виконав Богдан Стебельський.
Книга є збірником власне спогадів і міркувань самого Я. Стецька, а також текстів-роздумів провідних діячів Петра Мірчука, Д. Донцова, Степана Галамая, Володимира Макара, Юрія Крохмалюка-Тиса, Зенона Матли, Петра Башука, Лева Шанковського, Олександра Марітчака та інших.
У виданні подаються відповіді очевидців зазначених подій на дражливі питання контактів ОУН з Німеччиною у 1939-1941 рр. та загострення їх взаємин, участі українців у її військових формуваннях (Нахтіґаль, Роланд), тривалу підготовку і нелегкі умови проголошення Акту відновлення української державності у Львові 30 червня 1941 р., його далекосяжну мету та драматичні обставини, в яких відбувалася ця знакова подія, упорядники прослідковують подальшу долю творців і оборонців Акту.

Видання здійснено за підтримки
ФУНДАЦІЇ «BCU FOUNDATION» (ТОРОНТО)
ДОСЛІДНОГО ІНСТИТУТУ «УКРАЇНІКА» (ТОРОНТО)

Опубліковано Культура.

Comments are closed.