Один на один з системою. Родина Вигівських

Захід 09.02.2020_2

У Національному музеї історії України у Другій світовій війні в межах роботи проекту «Родинна пам’ять про війну» відбудеться зустріч із родиною Вигівських. Війни втягують у свій вир кожне наступне покоління їхнього роду, продовжуючи калічити долі й поглинати життя.

Степан Вигівський – учасник Другої світової війни. Колишній фронтовик-розвідник був ув’язнений унаслідок сфабрикованої справи за політичною статтею і в 1950-х роках відбував безпідставне покарання. Його онук Валентин Вигівський – нині кремлівський в’язень, перебуває в колонії на території Кіровської області Російської Федерації. Територіально – там, де тоталітарна система у кривавому ХХ ст. зламала долю діда.

Під час музейної зустрічі, що відбуватиметься у просторі музейного виставкового проекту «Український Схід», поговоримо про життєві колізії родини Вигівських й про те, як російсько-українська війна ввірвалася до їхньої сім’ї, у боях під Іловайськом забравши життя родича – Яна Даманського.

«Родинна пам’ять про війну» – гуманітарно-пошуковий проект, за яким до музею надходять бентежні родинні історії з різних куточків України. Відтепер і унікальні автентичні матеріали родини Вигівських стануть частиною музейної фондозбірні.

Підтримати родину Вигівських і ще раз нагадати про боротьбу за звільнення з полону Валентина Вигівського до музею завітають правозахисники, колишні кремлівські політв’язні, які вже повернулися додому з РФ.

Опубліковано Культура.