На горі. Ігор Костецький і доба “мистецького безвізу”

афіша Костецький

15 травня (вівторок) о 18:30 запрошуємо на відкриття виставки «На горі. Ігор Костецький і доба “мистецького безвізу”», що пропонує відвідувачам поринути у мистецький світ однієї з найзагадковіших постатей української літератури ХХ століття. Саме історія Костецького доводить повноцінне існування «мистецького безвізу» для українців, можливостями якого, однак, зуміли скористатися лише одиниці. Сьогодні, в часи нового розквіту перекладацтва і видання світового канону ХХ століття, легко впізнати той запал, з яким не-класик Костецький насичував застоєну і штучно задушену в повоєнні роки українську культуру.

У ХХ столітті мало хто з українців мав настільки системне бачення розвитку світового мистецтва та інтеграції України у цей процес, як Ігор Костецький. Перші видання українських перекладів Т.С. Еліота, Е. Павнда, Ф.Ґ. Лорки, інших першокласних митців, повного сонетарію В. Шекспіра, а також підтримка письменників-модерністів в еміграції – чи не найбільші здобутки української культури повоєнної доби в «екзилі». І всі вони є заслугою діяльності Ігоря Костецького – рятівника Гребінчиного перекладу «Гамлета», творця дражливих «камбрбумів», сюрреаліста й експресіоніста європейського масштабу, людини, котра легко знаходила мову зі Станіславом Єжи Лецом, Казиміром Едшмідом чи Езрою Павндом, і яка досі залишається невідомою для багатьох із нас.

На виставці представлені раритетні видання «На горі» у контексті імен та ідей, що пов’язані з ними, унікальні архівні документи, світлини, мистецькі твори, а також образи, що супроводжували Костецького упродовж життя. Експозиція створена на матеріалах Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України, Наукової бібліотеки НаУКМА, Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва, Музею театрального, музичного та кіномистецтва України, а також Музею-архіву преси.

Музейний проект супроводжуватиметься лекціями і читаннями, покликаними відкрити широкий мистецький кругозір чи не найбільш європейського за духом українця ХХ століття.

У Музеї книги і друкарства України (м. Київ, вул. Лаврська, 9, корп. 9) виставка діятиме з 15 травня до 7 червня (10:00-17:00 щодня, окрім вівторка), після чого помандрує до Літературно-меморіального музею Михайла Коцюбинського (Вінниця), де експонуватиметься 14-26 червня 2018 р

Вхід на відкриття безкоштовний, у всі інші дні – за ціною вхідного квитка

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа