Музейна рефлексія про російсько-українську війну “Геноцидна війна росії проти України”

26.01

Повномасштабна агресія путінської росії проти України стала найбільшою і найкривавішою війною на європейському континенті з часів Другої світової війни. Безпрецедентна жорстокість і масштаби брутальних воєнних злочинів, скоєних окупантами, змушують не лише українське суспільство та політикум, а й провідних міжнародних правників, політологів, правозахисників, істориків кваліфікувати дії росіян як геноцид.

На сьогодні парламенти восьми країн світу вже визнали злочини росії геноцидом українського народу, а 19 січня 2023 р. Європарламент ухвалив резолюцію на підтримку створення спеціального міжнародного трибуналу для путіна та військово-політичного керівництва рф, а також для притягнення до відповідальності й покарання всіх причетних до воєнних злочинів та злочинів проти людяності, скоєних в Україні.

Під час заходу науковці Музею дадуть відповідь на запитання, чому дії росії на території України мають геноцидний характер і яким чином Музей працює та репрезентує цю тему в своїх експозитарних проєктах.

Серед унікальних артефактів, що будуть представлені музейниками, – легендарний «Маріупольський щоденник» восьмирічного хлопчика Єгора Кравцова, який описав невимовні жахи оточення й окупації міста росіянами. Навесні 2022 р. дитячі рядки: «У мене померли два собаки, бабуся Галя та улюблене місто Маріуполь», – облетіли весь світ, ставши безапеляційним звинуваченням та своєрідним вироком для російських убивць.

Учасники заходу не лише дізнаються про історію створення щоденника, а й безпосередньо познайомляться із самим маленьким автором та його родиною, які розкажуть про свій досвід виживання й порятунку з пекла.

Під час зустрічі відбудеться прем’єрний показ першої анімованої екранізації щоденника, створеної молодим художником-мультиплікатором Данилом Піньком.

По завершенні учасники заходу розглянуть артефакти, присвячені воєнним злочинам росії, в експозиції виставки «Україна – розп’яття».

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа