«Клуб історичного кіно» покаже «Хайтарму»

4b8866fbcf1a949ef2ebd0a5fa06e0ae

17 травня 2019 р. о 15:00

Київ, вул. Лаврська, 27

Кінолекційний зал музею

До Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу 

У рамках проекту відбудеться перегляд фільму «Хайтарма» (вибране) та обговорення історичного підгрунтя його сюжету.

Фільм створений 2013 р., режисером Ахтемом Сеітаблаєвим, виробництво – ATR. Стрічка розповідає про депортацію кримських татар із рідної землі в травні 1944 р. та про життєву історію військового льотчика, радянського аса Амет-Хана Султана. Фільм заснований на реальних подіях та розкриває найтрагічнішу сторінку життя одного народу.

Коментар до подій, описаних у фільмі, надасть фаховий історик, уродженець Криму Сергій Громенко. Він розповість про масштабний етнічний злочин як вияв сталінського тоталітаризму та трагедію цілого народу.

Афіша Хайтарма 2019

Разом шукатимемо відповіді на непрості питання: чому та в чому керівництво Радянського Союзу звинуватило кримських татар? Чому так жорстоко вчинила держава з цілим народом? Що спільного між минулим і сьогоденням Кримського півострову, кримських татар та всієї України?

Сергій Громенко – кримчанин, кандидат історичних наук, публіцист і громадський діяч, журналіст Радіо «Свобода», радіоведучий, автор монографій «#КримНаш. Історія російського міфу», «500 битв за Крим», «Наш Крим: неросійські історії українського півострова», «Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана 1918 року» тощо.

Опубліковано Культура.