Ерзянці зняли фільм – альтернативу Русскому Міру

erzia2

Перший художній фільм ерзянською мовою «Азор» отримав прокатне посвідчення. Його 6 серпня видало Мінкультури РФ. Прокат розпочинається у вересні, а зараз вирішується, які кінотеатри показуватимуть фільм, повідомили «Ізвєстія Мордовії».

Дія «Азора» відбувається в 1237 році, у часи монгольської навали. Головний персонаж, молодий парубок на ім’я Азор, в лісі наштовхується на загін монголів, які захоплюють його в полон. Під час утечі, Азора ранять стрілою, але героя рятує знахарка. Дізнавшись, що його рідне село зруйноване, Азор рушає на пошуки ерзянського інязора (царя) Пургаза і його війська. Від ради Пургаза він отримує завдання, від якого залежить життя всього народу.

«Азор» знімався в Мордовії ентузіастами Віктором Чичайкіним та Олександром Учеваткіним в 2015-2016 роках. Пробний показ кінокартини відбувся в 2017 році – на нього було запрошено знавців етнографії і давніх традицій.

«Коли бачиш фільм на великому екрані і спостерігаєш за реакцією публіки, краще усвідомлюєш його переваги й окремі недоліки, – пояснив Учеваткін, – Тому ми внесли ще деякі коригування в остаточний варіант кінокартини. Окрім того, підготували російськомовну версію і розпочали оформлення права на широкий прокат, як того вимагає вітчизняне законодавство».

Головного героя грає актор Мордовського національного драмтеатру Павло Михайлов, решту персонажів – люди, що володіють ерзянською мовою, не пов’язані з акторською майстерністю.

 

Опубліковано Культура.