«Дума про життя» Любомира Гузара – новий фільм уже доступний онлайн

huzar_15

До дня народження Любомира Гузара  (26.02.1933 – 31.05.2017) в Україні представили новий фільм В’ячеслава Бігуна «Дума про життя (після смерті)», який уже доступний онлайн

23 лютого глядачі вперше побачили й обговорили фільм у львівському Центрі Шептицького Українського католицького університету. Водночас представлено «Verdict 19» – претендента на український Оскар («Золоту дзиґу) про доброчесність добору суддів, і книгу «Основи правосуддя», уже вільно доступну на сайті «Україніка» НБУВ.

«Дума про життя» — кінозаповідь Любомира Гузара, 453 слова мудрості про сутність вічності. Змістовна основа десятихвилинної чорно-білої стрічки – витяг з інтерв’ю Любомира Гузара, взятого свого часу для стрічки автора «Серце мами Гонгадзе». Операторську роботу складають кадри чину похорону та кінообрази переходу між життям і смертю, а емоційно фільм підсилює виконання тріо «Аксіос» пісні «Батьку, мій лебедю білий», улюбленої пісні героя стрічки.

26 лютого «Думу» переглянули в символічному місці – крипті Патріаршого Собору Воскресіння Христового в Києві, де покоїться прах Л. Гузара, на вечорі його пам’яті.

Глядачі схвально прийняли фільм і ділилися спогадами. Як із вдячністю відзначив ректор УКУ Богдан Прах, народжений у Польщі, своєму перебуванню в Україні він завдячує Л. Гузару. Сестра Вероніка, якій довелося часто спілкуватися з Л. Гузарем, додала, що в «його слові була сила, цілюща сила». Прикметно, що шану Л. Гузару складали люди попри конфесійність і церковність. Етнограф і поетеса Галина Виноградська пригадала, що її син сприйняв п. Любомира як мудрого дідуся. Владика Богдан Дзюрах підкреслив, що «маємо вечір живої пам’яті нашого батька, нашого пастиря, великої людини, що вчить нас бути людьми, бути чесними громадянами своєї країни…». Духівник спільноти «Покоління Любомира» о. Андрій Боднарук подякував «разом із спільнотою Пану В’ячеславу Бігуну, який зберіг у своєму фільмі глибокі істини – думи Блаженнішого Любомира Гузара про життя після смерті».

Першопокази «Думи» відбулися за підтримки Українського католицького університету та спільноти «Покоління Любомира». В основі афіші фільму рисунок Любомира Гузара художника Миколи Ступінського.

В’ячеслав Бігун ― вчений-юрист і кінематографіст, знаний такими стрічками, як «Серце мами Гонгадзе», «Сильні духом» і «Як тебе не любити». Навчався і працював у провідних університетах і наукових установах (Сорбонна, Гейдельберг, Львівський ун-т, Інститут Корецького НАНУ та ін.), юристом ― в Європейському суді. Фахівець із філософії права, к.ю.н., магістр права США (Коннектикутський ун-т), магістр кіномистецтва (Балтійська кіношкола). Автор близько 600 публікацій та 25 фільмів, які на 2019 р. здобули більше 50 відзнак.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа