Туреччина пропонує план евакуації поранених з Маріуполя морем

NBTIYE6L5ROABGUKXBQ5YDQUTU

Стамбул, 14 травня (Reuters) – Член НАТО Туреччина запропонувала провести морську евакуацію поранених бійців, які переховуються на металургійному заводі в місті Маріуполь на півдні України, повідомив у суботу речник президента Тайіпа Ердогана.

Ібрагім Калін сказав в інтерв’ю Reuters, що він особисто обговорював цю пропозицію з президентом України Володимиром Зеленським у Києві два тижні тому, і що вона залишається «на столі», хоча Москва на неї не погодилася.

Згідно з планом, люди, евакуйовані з величезного металургійного заводу «Азовсталь», будуть доставлені по суші до порту Бердянськ, який, як і Маріуполь, на Азовському морі, а турецьке судно доставить їх через Чорне море до Стамбула, сказав він.

“Якщо це можна зробити таким чином, ми раді це зробити. Ми готові. Насправді наш корабель готовий відправитися і доставити поранених солдатів та інших цивільних осіб до Туреччини”, – сказав Калін, який також є головним зовнішньополітичним радником Ердогана.

Україна і Росія не відразу прокоментували можливість евакуації морем.

Після тижнів російської облоги та бомбардувань Маріуполь перебуває в руках Росії, але сотні українських бійців досі тримають оборону під потужним вогнем на металургійному заводі.

Цього місяця за допомогою Міжнародного комітету Червоного Хреста та Організації Об’єднаних Націй було евакуйовано ряд цивільних осіб, які перебували на заводі.

Пропозиція Туреччини включала евакуацію мирних жителів, які все ще там перебували.

Комплексні розмови

Зеленський заявив, що ведуться складні переговори щодо евакуації великої кількості поранених солдатів із металургійного заводу в обмін на звільнення російських військовополонених.

Росія, яка спочатку заявляла, що бойовики повинні здатися, мало що говорила публічно про переговори.

Калін сказав, що позиція Росії “змінюється день від дня”.

«Вони дивляться на ситуацію з безпекою на місцях та іншу динаміку, свої переговори, власну внутрішню координацію», – сказав він.

«Тож іноді важко отримати тверду відповідь (або) зобов’язання з будь-якої сторони».

Туреччина сусідить з Росією та Україною, має добрі зв’язки з обома та намагається сприяти мирним переговорам.

Вона заперечує проти вторгнення Росії і постачає Києву озброєні безпілотники, хоча також виступає проти санкцій Заходу проти Москви.

Калін зазначив, що евакуація морем з Бердянська є однією з низки пропозицій щодо припинення вогню та проведення евакуації.

“Це може статися, так. Я вірю, що це може статися”, – сказав він.

“Корабель все ще в Стамбулі. Він готовий до відпливу, але ми чекаємо остаточного дозволу російської та української сторони, щоб він відправився в Бердянськ і доставив поранених до Туреччини”.

Автор: Джонатан Спайсер, редагування Тімоті Херітейдж

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа