Зустрічі з Головою ОУН (б) Олегом Медуницею в Чикаґо

3

«Лава до лави, плече до плеча!»

Зустрічі з Головою ОУН (б) Олегом Медуницею в Чикаґо

29 квітня, в Культурному Осередку, українська громада в Чикаґо радо вітала лідера бандерівської ОУН Олега Медуницю.

Ведуча заходу, Адріяна Одомірок, а також головна виховниця в осередку СУМ ім. Дмитра Вітовського, зачитала на початку точку з Декалогу: «Змагатимеш до поширення сили, слави, багатства й простору Української Держави!». Далі слово взяв пан Ігор Дячун президент Українського Конґресового Комітету Америки (Відділення Ілліной). Короткий і змістовний екскурс в історію та створення Державницького Фронту був дуже цікавим для молоді. Консолідація та солідарність українців за кордоном це не лише окрема сторінка нашої історії, але й актуальне завдання сьогодні.

Пан Ігор перерахував організації, які були створенні націоналістами та продовжили боротьбу за незалежність України, серед них: Українська Національна Рада, Ліґа визволення України в Канаді, Антибольшевицький Блок Народів, Спілка Української Молоді, Союз українських організацій Австралії, Союз українців Великої Британії, а також Організації Оборони Чотирьох Свобід України в США. Пізніше ці організації створять одну об’єднавчу структуру Світовий Визвольний Фронт (з 1993 року Світовий Державницький Фронт). Але найбільше до створення фондів та розгортання визвольної боротьби спричинилася Організація Українських Націоналістів.

Олег Медуниця розпочав своє слово зі слів подяки українській громаді в США, яка протягом багатьох років допомагала коштами в розбудові української державності. Як приклад, гість привів передачу сучасних супутникових систем зв’язку, коли московити стояли біля Києва. Це значно допомогло координувати роботу нашої артилерії по ворожій техніці.

«Головне завдання українців в США це адвокація України», сказав гість. Велике значення має робота з сенаторами від штату та урядовцями, але в цьому процесі має бути зворотній зв’язок. Він особливо підкреслив, що це є війна цивілізованого світу проти тиранії і варварства. Твердження, що «гарних русскіх не існує» зал зустрів схвальними вигуками. Якщо говорити тезами, то виділимо основні:

• ми будемо вільні тоді, коли буде знищена російська імперія Зла;

• росіяни на даному етапі воюють проти нас усім, окрім ядерної зброї;

• нам на 2 000 км фронту не вистачає систем ПВО;

• наші попередники не сумнівалися в агресивних намірах Росії щодо України;

• необхідний арешт усіх активів Росії за кордоном для функціонування економіки України.

Особливу увагу пан Олег приділив роботі Фонду Оборони України ОУН, активи якого певний час були заморожені. А ми нагадаємо, що у 1973 році з ініціативи Голови ОУН (б) Ярослава Стецька на другому З’їзді Світового Українського Визвольного Фронту був створений Фонд оборони України, який функціонує і понині.

Генеральний консул України в Чикаґо Сергій Коледов у своєму виступі говорив про непростий шлях України після Другої світової війни. Як і тоді, так і сьогодні, йдеться про виживання нації.

Пані Ірина Ценглевич зорганізувала аукціон, щоб поповнити Фонд Оборони України. Прапор, який привезли з-під Бахмута, був проданий за 6 тис. дол. і дістався 31-му відділу ООЧСУ м. Палатайн.

Павло Бандрівський, віце-президент УККА (відділ Іліной) та керівник Спілки Української Молоді ім. Павлушкова в Чикаґо, розпочав свій виступ словами: «Ми маємо те, що москалі не можуть мати патріотичну діаспору». Також пан Павло подякував усім, хто долучився до організації зустрічі та зачитав жертводавців Фонду ОУН: Христя Верещук від фундації «Спадщина» передала 20 тис. дол., УККА (Ілліной) 5 тис. дол., родина Кулясів 8 тис. дол., родина Пилипчаків 2 тис. дол., родина Марії Дмитрів 2 тис. дол., Ірина Ценглевич 2 тис. дол., восьмий відділ ООЧСУ 1 тис. дол., ООЧСУ (жінки) 1 тис. дол., Ігор Дячун 1 тис. дол., Ольга Сорока 1 тис. дол., Нестор Попович 1 тис. дол., Оля Бандрівська 1 тис. дол., СУМ Чикаґо 1 тис. дол., відділ осередок СУМ ім. Полковника Д. Вітовського 500 дол.

В культурній програмі взяли участь «Прикарпатський Квартет», який чудово виконав композиції «Воскресіння» та «За Україну». Бандурист Іван Шміло заспівав нашу улюблену «Йшли селом партизани…» та інші патріотичні пісні під бандуру.

30 квітня, перед початком літургії, Олег Медуниця вклонився пам’ятникам вояків Української Повстанської Армії, які поховані на ділянці УПА св. Андріївського цвинтаря. Це велика пошана для нащадків тих самих героїв, які 80 років тому боролися за незалежність України.

Після цього Олег віддав шану біля пам’ятника жертвам Голодомору-геноциду. Потім поклав квіти та вклонився до пам’ятника «Небесній Сотні та всім Героям України». Як і в минулому, наш чорнозем знову просякнутий червоною кров’ю найкращих синів і дочок українського народу.

Отець Полярний представив Голову ОУН (б) прихожанам і запросив його сказати кілька слів. У своїй короткій промові Олег розповів про війну в Україні та поточний стан і виклики, з якими стикаються всі українці, але зазначив, що серед населення є розуміння потреби боротьби, доки всі наші землі не будуть повернуті, а загарбники не будуть змушені платити за спустошення, яких вони завдали Україні.

Олег Медуниця висловив визнання важливої ролі, яку відіграла і продовжує відігравати діаспора у наданні підтримки Україні, як лобіюючи членів Конґресу, так і надаючи фінансову допомогу.

Оскільки потреби великі, особливо у спецпродукції, яку використовують військові, гість попросив громаду Св. Андрія продовжувати підтримувати Україну молитвами та пожертвами.

Опісля відбулася обідня зустріч з отцем парохом Віктором Полярним, отцем Михайлом Лещишиним, Іваном Яреськом (Голова Парафіяльної Управи) та членами Парафіяльної Управи. Відбулася змістовна дискусія на теми, важливі для перемоги та майбутнього України. Дискусія була зосереджена на тому, як допомогти Україні перемогти, як боротися з російською дезінформацією, та питаннях, з якими зараз стикаються православні парафії за межами України. Обмін інформацією був змістовним і корисним для всіх учасників.

Відвідини завершилися оглядом кафедрального собору та реліквій, отриманих з України під час минулих протестів за свободу на знак вдячності за підтримку, яку парафія Св. Андрія постійно надає Україні.

УІС, за матеріалами газети «Сурма»

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа