Затверджено Комісію УВКР з питань української трудової міграції

На чергових Зборах Президії Української Всесвітньої Координаційної Ради було затверджено новий координаційний орган – Комісію УВКР з питань української трудової міграції.

Метою даного кроку є  об’єднання прагнення десятків громадських організацій українських трудових мігрантів спільно відстоювати свої права. Ця ідея якої була озвучена на 5 Форумі УВКР і сконкретизована в Мадриді  при зустрічі голів українських громадських організацій трудових мігрантів  Італії, Іспанії та Португалії  з Головою УВКР  Михайлом Ратушним в грудні цього року. Координатором  Комісії УВКР з питань української трудової міграції призначено Павла Садоху (Португалія).

«Консульське обслуговування, соціальне забезпечення, виборче право, культурно-духовні потреби, шкільництво – це далеко неповний перелік проблем, з якими зустрічаються українські трудові мігранти, які вирішили не відмовлятися від українського громадянства, навіть при сприятливих умовах стати громадянами країн їхнього теперішнього проживання». – зазначає Садоха.

За його словами, «батьки віддають своїх дітей в самоорганізовані суботні школи, які співпрацюють з Міжнародною Українською Школою, що дає можливість отримати атестати про середню освіту МОНСМ України, чим пов’язують їх майбутнє  з Україною, а рідна держава не може профінансувати відрядження декількох спеціалістів МУШу, які два рази на рік повинні проводити атестацію учнів».

Ця ініціатива є гарним прикладом самоорганізації української громади за кордоном, спрямованої на збереження власної ідентичності та розвиток  української справи.

Комісія УВКР з питань української трудової міграції

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа