Становище УККА щодо пропозицій Папи Римського Україні капітулювати перед Росією

Український Конґресовий Комітет Америки (УККА) глибоко ображений і рішуче засуджує нещодавні коментарі Папи Франциска про те, що Україна повинна мати «мужність білого прапора» і почати переговори про припинення війни, яку Росія почала і безсердечно веде протягом останніх двох років років проти України.

«Замість того, щоб закликати Росію негайно припинити війну та вивести свої війська з української території, лідер всесвітньої Католицької Церкви, схоже, винагороджує жорстоку державу-агресора та виправдовує неспровоковане, повномасштабне вторгнення Росії, військові злочини та геноцид», – заявляє Президент УККА Андрій Футей.

«Капітуляція — це не відповідь, нам потрібно взяти уроки з історії», — продовжив Футей. Якби Росія вивела свої війська з України, війна закінчилася б і запанував би мир. Українці явно прагнуть довготривалого миру. Уже понад два роки українці стоять на передовій захисту універсальних демократичних принципів, і жертви для них приголомшливі – десятки тисяч були вбиті, понад 6,5 мільйонів втекли в інші країни, 8 мільйонів є внутрішньо переміщеними особами в межах України, а сотні тисяч українських дітей були викрадені та продані до Росії – це ціна захисту демократії від російської тиранії.

УККА приєднується до закликів України та світової української спільноти до Папи Франциска відкликати свої коментарі, закликати Росію вивести свої війська з усієї суверенної землі України та визнати почесне становище українського народу щодо захисту своєї території та пошуку справедливого миру, та що це не передбачає підкорення тирану.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа