Спікер парламенту Португалії відкрив виставку про Україну

1-2

Голова парламенту Португалії Августо Сантуш Сілва відкрив виставку про Україну, повідомив Павло Садоха, Віцепрезидент СКУ та Голова Спілки українців Португалії.

“Сьогодні, в Португальському  парламенті  відбулася подія, яка зворушила нас, українців, своєю історичною значимістю”, – написав Садоха.

Експозицію “Нові військові нагороди України” відкрили 10 січня. Виставка представляє нові державні нагороди України, зокрема Хрест Бойової Заслуги та президентську нагороду “За оборону України”. Охочі зможуть побачити кінцевий дизайн нагород, а також початкові проєктні моделі.

2-2-e1704983351131-1024x590

“Чудовий проєкт нашого давнього друга, португальського історика Humberto Nuno de Oliveira у співпраці з Талліннським музеєм лицарських орденів та Національним музеєм України у Другій світові війні, що розповідає про історію українських військових нагород у вигляді книги історичного дослідження з переліком українських героїв, які отримали найвищі державні нагороди”, – написав Садоха.

Унікальність цієї виставки стало те, що вперше на найвищому рівні португальської влади (парламенті), презентували видання, де згадується УПА, як військова державницька  структура, що воювала за визволення України. “Це ще одна перемога над пропагандою московії”, – написав Віцепрезидент СКУ.

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну між Україною та Португалією сформувався новий вимір дружби та співпраці, заявив Президент Асамблеї Республіки Аугушто Сантуш Сілва.

3-1-e1704983375619-1024x518

“Як європейська країна, Португалія рішуче виступає проти порушень міжнародного права та підтримує всіма засобами жертв цих порушень. Нагорода, вручена Президентом Зеленським нашому міністру закордонних справ, є визнанням наших зусиль у підтримці України. Ми пишаємося нашими тісними зв’язками з українським Парламентом. Я особисто вдячний депутатській Групі дружби за їх рішучість та відданість розвитку співпраці між нашими країнами”, – сказав Августо Сантуш Сілва, якого цитує Посольство України в Португальській Республіці.

Організаторами експозиції стали голова Групи дружби “Португалія-Україна” Діогу Леау, голова Комітету національної безпеки Асамблеї Республіки Маркуш  Перестреллу.

Фото: Павло Садоха

Джерело: СКУ

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа