17 січня 2013 р. – Торонто, Канада. Сьогодні президент Світового Конґресу Українців (СКУ) Евген Чолій направив лист провідникам Європейського Союзу (ЄС), закликаючи прискорити євроінтеграцію України. Підписанням Угоди про асоціацію між ЄС і Україною ЄС зробив би важливий крок у цьому напрямку та в подальшій модернізації і європеїзації України, яка є шостою за кількістю населення та найбільшою за територією країною в Європі. Це було б дуже правильне рішення з величезними майбутніми вигодами для ЄС і України.
“Рішення про підписання Угоди про асоціацію між ЄС і Україною слід приймати, виходячи не з оцінки дій нинішніх владних структур України, а скоріше з довгострокових інтересів Європи, України та регіональної безпеки, стабільності і добробуту, – заявив президент СКУ Евген Чолій. – Підписавши Угоду про асоціацію між ЄС і Україною, ЄС ще раз визнає справді європейський характер населення України. Такий жест довір`я і віри в український народ дасть потужний стимул до демократії і соціального прогресу в Україні. “Євро-2012”, співгосподарем якого була Україна, тільки частково дало відчути величезний євроінтеграційний потенціал України”.
Україна перебуває на переломному етапі. Постійний тиск російських владних структур, невпевненість щодо Угоди про асоціацію між ЄС і Україною, проросійська позиція дуже впливових представників владних структур України та її складна економічна ситуація, – все це є серйозними факторами, що штовхають Україну до домінованого Росією Митного союзу.
У зв`язку з цим СКУ закликає керівництво ЄС просунути вперед його існуючі плани, з тим щоб прискорити підписання Угоди про асоціацію між ЄС і Україною вже навіть 25 лютого 2013 р. під час саміту ЄС-Україна в Брюсселі.
Щодо виправданої стурбованості ЄС недотриманням нинішніми владними структурами України фундаментальних принципів демократії та прав людини (включаючи переслідування таких відомих провідників опозиції, як Юлія Тимошенко і Юрій Луценко) можна розглядати інші, набагато ефективніші заходи, як, наприклад, Закон Магницького, що передбачає відмову у видачі віз, заборону здійснення трансакцій та замороження активів, щоб запобігти порушення людських прав.