Президент СКУ виступив перед Комітетом Парламентської асамблеї НАТО

28-30 травня 2016 р. у Тирані, Албанія, Президент Світового Конґресу Українців (СКУ) Евген Чолій узяв участь у весняній сесії Парламентської асамблеї НАТО, де долучився до роботи Комітету з питань політики, Комітету з охорони і безпеки і Комітету цивільного виміру безпеки.

28 травня 2016 р. Президент СКУ виступив перед Комітетом Парламентської асамблеї НАТО з цивільного виміру безпеки у відповідь на звіт “Дві війни України: захист незалежності та імплементація справжніх реформ”, який представив виконуючий обов’язки доповідача Підкомітету з питань демократичного врядування Лорд Джоплінґ (Об’єднане Королівство Великобританії).

unnamed
Е. Чолій (перший зліва) виступає перед Комітетом Парламентської асамблеї НАТО з цивільного виміру безпеки
Евген Чолій висловив повну підтримку наступної основної заяви в заключній частині звіту, а саме про те, що:

Євроатлантичному співтовариству […] слід ще раз підтвердити свою готовність підтримувати Україну і вжити додаткових значних кроків, щоб допомогти їй у її  боротьбі за незалежність і територіальну цілісність.

Президент СКУ наголосив, що агресія Російської Федерації проти України є частиною більш широких імперіалістичних намірів, які загрожують стабільності у світі, та що незалежна, територіально цілісна і реформована Україна є однією з найкращих гарантій миру і безпеки в Європі та за її межами. Евген Чолій акцентував, що, захищаючи свої східні кордони, Україна фактично захищає спільні демократичні цінності та зупиняє імперіалістичні амбіції Російської Федерації від просування на Захід.

Президент СКУ також закликав Комітет бути чітко свідомим того, що потужна російська дезінформаційна кампанія розроблена, щоб переконати світ, що Україна є невдалою країною, щоб повернути її у сферу впливу Російської Федерації без особливих заперечень з боку євроатлантичної спільноти.
У відповідь на висновки, представлені в звіті, Евген Чолій рекомендував НАТО вжити “додаткових значних кроків”, щоб допомогти Україні в її боротьбі на захист спільних цінностей євроатлантичного співтовариства, а саме, щоб НАТО і її країни-члени:
  1. дали чіткий, сильний і спільний сигнал Російській Федерації, що євроатлантичне співтовариство ніколи не піде на компроміс чи не буде толерувати жодних порушень незалежності і територіальної цілісності будь-якої країни, включно й України, та що відносини з Російською Федерацією в жодному випадку не можуть вестись “як звичайно”, у тому числі в Парламентській асамблеї НАТО, доки Російська Федерація повністю не виконає свої міжнародні зобов’язання, включаючи Будапештський меморандум про гарантії безпеки і Мінські домовленості;
  2. посилили цільові економічні санкції проти Російської Федерації за її постійні грубі порушення Будапештського меморандум про гарантії безпеки і Мінських домовленостей та її незаконну окупацію Криму;
  3. зміцнили співробітництво між НАТО і Україною та ініціювати переговори про вступ України в НАТО та
  4. прийняли всеосяжний пакет допомоги на підтримку реформ України і її захисту від російської агресії.
У рамках весняної сесії Парламентської асамблеї НАТО Президент СКУ мав нагоду переговорити про російську агресію проти України з Генеральним секретарем Парламентської асамблеї НАТО Девідом Гоббсом та Заступником Генерального секретаря НАТО, Послом Александром Вершбоу.
unnamed(1)
Зліва направо: Д. Гоббс та Е. Чолій
unnamed(2)
Зліва направо: Лорд Джоплінґ та Е. Чолій
“Парламентська асамблея НАТО мусить послати чіткий сигнал, що не буде толерувати державу-агресора, яка зневажає міжнародний порядок, а також, що буде несхитно підтримувати незалежність і територіальну цілісність України, та повинна заохочувати всі країни, члени НАТО, підтримати цей сигнал конкретними діями,” – заявив Президент СКУ Евген Чолій.

З виступом Президента СКУ Евгена Чолія перед Комітетом Парламентської асамблеї НАТО з цивільного виміру безпеки можна ознайомитись тут.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа