В суботу, 12 травня ц.р. Сергій Квіт, Президент Національного Університету Києво Могилянської Академії, відбув зустріч з представниками широкої української громади в будинку Українських Державницьких Організацій на 2-ій евеню в Ню Йорку. Зуcтріч організувала Фундація Українського Вільного Університету.
Зустріч відкрив Голова Фундації УВУ Теодор Воляник, який ширше представив біографічний шлях прелегента. Президент Сергій Квіт на початку змалював сьогоднішню ситуацію в Україні, зокрема у площині освіти, тепер, коли за цю ділянку вдповідає в державі людина яка практично душить українську культуру Дмитро Табачник. Прелегент теж коротко проаналізував сьогоднішний невідрядний анти-демократичний процес, який пройшов в Україні від приходу до влади Віктора Януковича, а також спротив цьому з боку студентів в Україні, в тому числі і студентів Академії.
Тоді пан Квіт представив подробиці про діяльність Академії, її програми, її студентів, викладачів, а також відносини з західними освітніми структурами, фінансування Академії, тощо.
В Могилянці навчається більше ніж три і пів тисячі студентів, від кандидатів на бакалаврський диплом до магістерського і докторського. Намір є поширити чисельність, одначе не більше як до п’яти тисяч студентів, щоби вдержати високий освітній рівень та дотримуватися відповідних вимог. Академія єдина інституція в Україні яка видає Західного типу дипломи магістерські та докторські. Академія також єдина інституція в Україні в якій паралельно працюючими мовами є українська і англійська.
Окремо прелегент звернув увагу на вже встановлені програми Академії подвійного визнання дипломів з різними високо-освітними інституціями в Західному світі. Ці програми також уможливлюють виміну студентами та дають нагоду найкращим студентам Академії якийсь час вчитися в найкращих інституціях світу. До цього часу всі студенти після такого навчання повернулися в Україну, де займаються різними професіями та навіть очолюють високоінтелектуального характеру інституції.
Пан Квіт поділився також проблемами сьогоднішнього фінансування, хоча Академія державна інституція. Сьогоднішня держава покриває заледве тридцять відсотків її видатків. Тому Академія і її рівень до значної міри залежить від її добродіїв. Прелегент згадав декількох таких добродіїв з США. Порушено також цікаву пропозицію влаштування приватними особами чи організаціями стипендії при Академії для здобуття магістерських і докторських дипломів українськими студентами з т.зв Східної Діяспори.
Після виступу Президента Академії присутні довго задавали йому питання, а то і подавали свої пропозиції та поради. Зустріч провадив член дирекції Фундації УВУ Аскольд Лозинський. Ведучий при цьому звернув увагу , що можна здобути додаткові інформації через інтернетний сайт Академії www.ukma.kiev.ua, а також через її Фундацію www.kmfoundation.com, яка має осідок в Чікаго, P.O. Box 46009, Chicago, Il. 60646-0009, tel. (773)844-3534..
Перед полуднем того ж дня, Президент Академії у супроводі речника Фундації УВУ відвідав Федеральну кредитову кооперативу Самопоміч (Н.Й.) та Українську національну федеральну кредитову кооперативу де розповів також про діяльність Академії, відповів на запити та прийняв з подякою княжі пожертви від обох кредитових спілок.
Пресова референтура Фундації УВУ