Делегація Конґресу Українців Канади зустрічається з міністром міжнародного співробітництва Канади

Делегація Конґресу Українців Канади зустрічається з міністром міжнародного співробітництва Канади, вельмишановним Джуліаном Фантіно

29 січня 2013 р., Торонто, Онтаріо – 15 січня провідники українсько-канадської громади зустрілися з міністром міжнародного співробітництва Канади, вельмишановним Джуліаном Фантіно, членом парламенту, щоб обговорити пріоритети громади стосовно програми Канадської агенції з міжнародного розвитку в Україні ( CIDA ).

До складу делегації ввійшли: президент Конґресу Українців Канади Павло Ґрод; член Екзекутивного комітету Конґресу та координатор канадської місії спостерігачів 2012 р. Анна Шиптур; президент Канадсько-Української Фундації Богдан Онищук, королівський радник; президент Канадсько-Української Торгової Палати Зенон Потічний; голова Кан a дського Фонду “Діти Чорнобиля” Рената Роман; колишній президент Українського Національного Об’єднання Канади та представник Ради Українських Кредитових Спілок Канади Тарас Підзамецький і виконавчий директор Ліґи Українців Канади Борис Потапенко.

“Ми передали подяку міністру та урядові Канади стосовно недавньої Міжнародної місії зі спостереження за виборами, які дозволили Канаді відправити 500 спостерігачів на парламентські вибори в Україні, – заявив президент Конґресу Українців Канади Павло Ґрод. – Ми хочемо, щоб уряд Канади і надалі проводив політику співпраці з Україною, а тому зробили свій внесок міністрові щодо пріоритетів громади і запропонували області подальшої взаємодії з урядом України. Дуже важливо, щоб Україна і надалі залишалась першочерговою країною для Канадської агенції з міжнародного розвитку для підтримки стабільності в регіоні, котрий переживає значні відступи від демократії”.

” Робота, яку виконала Канадська агенція з міжнародного розвитку по підтримці демократичних ініціатив в Україні через організації, такі як Міжнародна фундація виборчих систем ( IFES) та Опора ( OPORA), є дуже цінною , як також була цінною і координуюча роль, яку відіграв канадський уряд через посольство Канади напередодні жовтневих виборів “, – заявила Анна Шиптур.

Українсько-канадська громада має довгу історію і пишається послужним списком успішних проектів у ряді галузей, в тому числі: дітей-сиріт, молоді, соціальних служб, студентських стажувань, охорони здоров’я, розвитку демократії, зміцнення потенціалу неурядових організацій ( NGO ), фінансів та бізнесу.

” Ми також повинні бути переконані, що демократичний розвиток України не обмежується Західною та Центральною Україною. Ті українці, що проживають в східних і південних регіонах України, де демократія є менш укоріненою і скептицизм євроатлантичних інститутів є найвищим, можливо, мають найбільші вигоди від більш тісного контакту і обміну з канадцями. Канада може змінити ситуацію в Україні і, активно залучаючи всі сфери українського суспільства, ми можемо допомогти забезпечити їх тривалий демократичний розвиток та економічне процвітання “, сказав голова Канадсько-Української Фундації Богдан Онищук.

На зустрічі було обговорено значення місії міжнародних спостерігачів як для Канади, так і для України. Делегація відзначила, що своєю присутністю канадські спостерігачі змогли стримати значну частину виборчих маніпуляцій і шахрайства.

“Для Канадської агенції з міжнародного розвитку буде важливо продовжувати свою роботу по зміцненню громадянського суспільства в Україні та демократичних засад правління у цій країні”, – заявила голова Кан a дського Фонду “Діти Чорнобиля” Рената Роман. – Для CIDA буде важливо продовжувати свою роботу у сфері охорони здоров’я. Більше уваги в даний час спрямовано на поліпшення медичної системи освіти в Україні. Ми з нетерпінням очікуємо спільної з CIDA роботи над новими проектами в майбутньому. Цією співпрацею ми доб’ємося великих результатів для забезпечення кращого медичного обслуговування всіх дітей в Україні ” .

“Ми будемо домагатися найкращих результатів шляхом надання допомоги у розвитку українського громадського суспільства за допомогою зміцнення його потенціалу, обміну між українськими і канадськими громадськими організаціями та заходів щодо сприяння розвитку середнього класу”, – заявив президент Канадсько-Української Торгової Палати Зенон Пот i чний. Він наголосив на необхідності економічного розвитку, ” З нашого досвіду ми знаємо, що створення середнього класу означає зміцнення малого і середнього бізнесу. Одним із ключових напрямків, на якому повинна зосередитися Канадська агенція з міжнародного розвитку, є забезпечення наставництва і створення сприятливих програм з надання допомоги у розвитку економіки України і створення середнього класу за рахунок появи сильних і конкурентоспроможних малих і середніх підприємств”.

Делегація також підкреслила необхідність надання допомоги з метою розвитку тих секторів, де Канада має ноу-хау та досвід, щоб принести користь обом країнам. “Це буде мати важливе значення для майбутніх програм CIDA та участі в цільових секторах, таких як кредитові спілки та кооперативи виробників, а також малого бізнесу та сільськогосподарських операцій, які вони підтримують. Канада має багато чого запропонувати в цій області”, – сказав Тарас Підзамецький.

“Підтримка демократичних реформ, у тому числі в сфері історичних досліджень та академічних свобод , знаходиться в центрі уваги таких установ як Меморіальний музей ” Тюрма на Лонцького ” у Львові та Національний університет ” Києво-Могилянська академія ” в Києві. Їх робота є критично важлив ою для руху України вперед і заслуговує підтримки канадського уряду ” , – зазначив Борис Потапенко.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа