Спочатку офіційна позиція МЗС Австралії:
Заява
30 березня 2021 року
Австралія вводить цілеспрямовані фінансові санкції та заборони на поїздки проти російської особи та чотирьох російських компаній, пов’язаних із будівництвом та експлуатацією залізничного мосту через Керченську протоку, що з’єднує Росію з незаконно анексованими територіями Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, Україна.
Керченський міст — це спроба зміцнити контроль Росії над незаконно анексованим Кримським півостровом. В силу своєї діяльності ця особа та суб’єкти є співучасниками спроб узаконити незаконну анексію Росією Криму та Севастополя та підтримати сепаратистську діяльність на сході України.
Цього року відзначається сьома річниця незаконної анексії Криму та Севастополя. Австралія продовжує закликати Росію повернути Крим та Севастополь під повний український контроль. Австралія відкидає незаконну анексію Росією Криму та Севастополя і продовжуватиме закликати її припинити постійне втручання, інтервенцію та провокаційні дії на Сході України.
Австралія продовжує підтримувати суверенітет та територіальну цілісність України в координації з нашими міжнародними партнерами. Сьогоднішнє оголошення зроблено в координацієї з Канадою та узгоджується із заходами, вжитими Сполученим Королівством та Європейським Союзом.
Ми твердо прагнемо підтримувати тиск, у тому числі шляхом санкцій, на фізичних та юридичних осіб, які прагнуть сприяти незаконним спробам Росії інтегрувати територію України до Росії.
Австралія зберігає автономні санкції проти Росії, оскільки вона незаконно анексувала Крим та Севастополь у 2014 році. Сьогоднішні списки складають 168 осіб та 52 організації.
Фізичні та юридичні особи, на яких поширюються ці нові санкційні заходи, викладені в Автономних санкціях (Визначені особи та суб’єкти та декларовані особи — Україна). Декларація про безперервний ефект 2020 (No 2), зареєстрована у Федеральному реєстрі законодавства.
Це рішення було прийняте завдяки наполегливій праці українців Австралії з місцевими політиками і урядовцями. Тому Союз Українських Організацій Австралії (AFUO) привітав та рішуче схвалив це рішення австралійського уряду.
“AFUO вітає позицію уряду, який послав Росії рішуче і практичне попередження, що російське хизування та зловживання міжнародними конвенціями засуджується Австралією”, – сказав пан Стефан Романів, співголова AFUO.
«Біла книга з закордонних справ австралійського уряду, до якої AFUO представила свою позицію, є чітким і однозначним посланням щодо російської агресії, – сказав пан Романів і зацитував цю урядову позицію.
«Так само Австралія буде працювати з партнерами, щоб протистояти поведінці Росії, коли це загрожує глобальній безпеці. Австралія залишається особливо стурбованою збиттям рейсу MH17 та анексією Криму Росією та втручанням на сході України. Відмова діяти таким чином, що відповідає міжнародному праву та цим нормам, наприклад, силові та агресивні дії Росії в Україні, використання хімічної зброї в Сирії та ракетно-ядерні програми Північної Кореї послаблюють глобальну безпеку”. Біла книга про зовнішню політику 2017 року.
Нещодавно українці Австралії зустрілись із членами Департаменту Закордонних Справ у Канберрі та закликали парламент Австралії прийняти закон Магнітського. AFUO представила документ, підготовлений Австралійським інститутом українських справ та AFUO, перед цим детальне подання було передано міністерці Пейн.