Знеструмлення Криму не загрожує безпеці на Запорізькій АЕС, – коментар НЕЦУ

Укренерго перебільшує наслідки пошкодження ліній елекропередач, що постачають електроенергію до Криму. Робота Запорізької АЕС не постраждає від знеструмлення, енергозабезпеченню Миколаївської та Херсонської областей нічого не загрожує.

На брифінгу 22 листопада перший заступник директора національної енергетичної компанії «Укренерго» Юрій Касич повідомив, що падіння електропор ліній електропередач призвело до зупинки двох вугільних енергоблоків і аварійного розвантаження Запорізької та Южноукраїнської АЕС на 500 МВт, а надійність електропостачання Херсонської та Миколаївської областей знаходиться під загрозою.

“Ця страшилка від керівництва Укренерго була поширена багатьма українськими та іноземними ЗМІ. Зокрема, Russia Today радісно підхопили новину. Але вона виглядає перебільшенням, – коментує виконавчий директор Національного екологічного центру України Юрій Урбанський. Так, за інформацією Укренерго, сумарна потужність, що надходила в Крим на момент відключення, складала 550 МВт. Тобто, зниження потужності енергоблоків АЕС на 500 МВт відбувалось поступово. Спочатку заглушили вугільні блоки. Звісно, непланові зупинки або розвантаження реакторів на АЕС не є позитивним явищем. Але вони відбуваються доволі часто, і енергетики не скликають брифінгу кожного разу”.

Не менший подив в експертів викликають заяви про загрози енергозабезпеченню Херсонської та Миколаївської областей через нестабільність роботи Каховської підстанції. Енергетики заявляють про можливість подальшого виходу з ладу обладнання на підстанції. Псування обладнання могло статися, зокрема, через марні спроби повторно підключити вже пошкоджені лінії в ніч на 22 листопада. Експерти НЕЦУ підкреслюють, що якщо цього не робити, обладнання мало б вцілити.

“Одною зі справжних причин паніки в НЕК може бути недоотримання коштів сумою до півмільйона гривень щодня від передачі електрики до окупованого Криму. Я б радив керівництву Укренерго подумати про долю міжнародних кредитів, адже така діяльність підпадає під санкції”, – додає Юрій Урбанський.

Нагадаємо, що Укренерго і досі намагається отримати кредит ЄБРР на будівництво високовольтної ЛЕП Новоодеська-Арциз заповідними ділянками Нижньодністровського національного парку. Через це у 2013 році громадські організації зверталися з проханням до прем’єр-міністра не допустити проведення ліній електропередач через цінну і дуже вразливу природну зону, що знаходиться під захистом Рамсарської конвенції та українського законодавства.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа