Законопроекти депутатів по підвищенню пенсій нереалістичні – оцінка Мінфіну

За висновками Міністерства фінансів України усі 5 альтернативних законопроектів щодо пенсійної реформи виявилися нереалістичними. 

Народні депутати активно реєструють нереальні до виконання законопроекти на соціальну тематику. Серед останнього така ситуація мала місце щодо пенсійної реформи. Усі 5 альтернативних законопроектів щодо підвищення пенсій отримали негативні висновки Міністерства фінансів. Мова йде про проекти законів №6614-1 (ініціатор Каплін С. М., БПП), №6614-2, 6614-5 (Опоблок), №6614-3 («Самопоміч»), №6614-4 (РПЛ, НФ). Вони були подані народними депутатами як альтернативні до урядового проекту закону №6614, який був прийнятий в цілому 3 жовтня.

За висновками Мінфіну до жодного із 5 законопроектів не було подано фінансових розрахунків щодо джерел походження коштів для реалізації відповідних ініціатив. При цьому народні депутати було зобов’язані подати такі розрахунки згідно із ч.1. ст.27 Бюджетного Кодексу. Усі 5 законопроектів отримали негативні висновки міністерства як такі, що неможливо реалізувати за браком фінансових ресурсів.

Крім того, Мінфіном раніше було надано негативні висновки щодо законопроектів «Батьківщини» про індексацію пенсій (№4319, №2747) та виплати повного обсягу пенсій для працюючих пенсіонерів (№2698, подано спільно із депутатами «Самопомочі», «Волі Народу» та БПП). За оцінкою міністерства для реалізації цих ініціатив було потрібно додатково понад 32 млрд. грн.

«В Україні є проблема взаємодії між законодавчою і виконавчою гілками влади. Народні депутати реєструють законопроекти, але при цьому не вказують, звідки взяти кошти на їх реалізацію. Лише щодо пенсійної реформи у ВР зареєстровано понад 100 законопроектів, більшість із яких є нереалістичними до виконання. До прикладу, народний депутат Сергій Каплін у законопроекті №6614-1 запропонував підвищити мінімальну пенсію до 10 тис. грн., але не пояснив, звідки взяти кошти на таке значне зростання. Зрештою, законопроект отримав негативний висновок Мінфіну, як і сотні подібних «соціальних» ініціатив», – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.   

Три з п’яти альтернативних законопроектів щодо пенсійної реформи також отримали негативні висновки Головного науково-експертного управління Ради – їх було рекомендовано повернути на доопрацювання. Щодо проектів законів №№6614-4, 6614-5 ГНЕУ не було надано узагальнюючих висновків. 

Інформація в рамках проекту “Дослівно”.

Копії експертних висновків Мінфіну щодо законопроектів по пенсійній реформі доступні за посиланням. Матеріали було отримано ВГО КВУ у відповідь на інформаційний запит.

Проект «Дослівно» аналізує як політичні сили, окремі політики виконують свої обіцянки. Експерти Комітету виборців перевіряють і досліджують публічні вислови політиків, законотворчі ініціативи, виборчі програми.

Прес-служба ВГО «КВУ»

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа