З початку року журналістів в Україні били 16 разів, найгірший регіон —  окупований Крим

Прес-реліз. З початку року журналістів в Україні били 16 разів, найгірший регіон —  окупований Крим — ІМІ_html_62752178

 

 

За перший квартал 2015 року в Україні зафіксовано 16 випадків побиттів журналістів, 12 фактів цензури, 9 випадків залякувань та 6 порушень прав журналістів на територіях, підконтрольних так званим «ДНР» та «ЛНР». Найгірша ситуація зі свободою слова спостерігається в окупованому Криму.

Такими є результати моніторингу свободи слова, який проводить Інститут масової інформації.

Прес-реліз. З початку року журналістів в Україні били 16 разів, найгірший регіон —  окупований Крим — ІМІ_html_726aa413

Також за січень-березень ІМІ зафіксував 13 випадків перешкоджань професійній журналістській діяльності,  по 6 фактів непрямого тиску та інтернет-тиску, та по 3 випадки нападу на офіси ЗМІ та пошкодження майна журналістів.

У першому кварталі 2015 року в зоні АТО в Україні загинув журналіст — фотокореспондент «Сегодня» Сергій Ніколаєв.

У Криму окупаційна влада продовжує тиск на свободу слова: блокує так звані «екстремістські» сайти, проводить незаконні обшуки в офісах непідконтрольних ЗМІ та квартирах журналістів, а також відмовляє ЗМІ у ліцензії, зокрема, з 1го квітня припинилось мовлення чотирьох ЗМІ кримськотатарського холдингу ATR, які єдині у світі віщали кримськотатарською мовою.

На територіях, захоплених бойовиками так званих «ДНР» та «ЛНР», практично не залишилось українських журналістів, проте ІМІ фіксував випадки затримань та обшуків іноземних кореспондентів, зокрема польських, італійських та російських.

Перешкоджають журналістам і українські чиновники. Так, у Миколаєві журналістів не пускали на засідання заступниці ОДА, де розглядалися питання прийняття бюджету області, а на Львівщині депутат Яворівської міськради перешкоджав журналісту знімати засідання комісії з питань законності і депутатської етики та комунальної власності.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа