Депутати підкреслили, що проголошений у Криму референдум про приєднання до РФ є нелегітимним і порушує Конституцію України і міжнародне право.
Депутати також висловили незгоду і відкинули заяви російської пропаганди про те, що російськомовне населення в Україні потребує захисту, на чому грунтуються дії РФ.
Європейські політики висловили стурбованість у зв’язку з повідомленням про маркування озброєними особами будинків кримських татар.
“Європарламент рішуче відкидає наклепницькі заяви, якими оперує російська пропаганда, щодо того, що люди, які протестують проти політики Януковича, є фашистами”, – підкреслюється в резолюції.
Депутати підтримали необхідність розгортання моніторингової місії ОБСЄ в Криму.
Парламентарії позитивно оцінили прагнення нової української влади провести реформи і підтримали рішення лідерів країн-членів ЄС підписати політичну частину угоди про асоціацію з Україною до 25 травня, а також ввести в односторонньому порядку дії положень його торгово- економічної частини.
Європарламент підкреслив необхідність диверсифікації енергопостачань в Україну, привітав рішення Єврокомісії брати участь в модернізації української ГТС і надання допомоги для погашення боргу перед” Газпромом”.
У документі також наголошується перспектива України стати членом ЄС у відповідності зі ст. 49 Лісабонської угоди.