Виставку про сучасне переслідування кримських татар відкривали десять послів

“За кордон” — спільний проект Amnesty International в Україні та незалежних кураторок Лізавети Герман і Марії Ланько, організований з підтримкою МЗС України. Виставка спрямована на привернення суспільної уваги до випадків насильницьких зникнень та політичних переслідувань кримськотатарських активістів на окупованому Росією півострові.

Експозицію буде розміщено на подвір’ї МЗС до 16 січня 2017 року.

Za Kordon1

Відкриття відбулось за участі Міністра закордонних справ Павла Клімкіна, лідера кримськотатарської спільноти Мустафи Джемілєва, директорки Amnesty International в Україні Оксани Покальчук, представників кримськотатарської спільноти та громадянського суспільства.

Za Kordon2

На відкритті були присутні посли більш як 10 держав, представники міжнародних організацій та посольств іноземних держав в Україні, а також мешканці та гості Києва.

Вулична експозиція у дворі будівлі МЗС на Михайлівській площі складається з двох частин — фотографій Еміне Зіятдінової та документів, що стосуються зникнення Ервіна Ібрагімова. Жодна з частин не має ілюстративної функції щодо іншої, однак у паралельному зіставленні вони утворюють третю історію — про невидимість суспільно-політичних утисків, яких зазнають сьогодні в Криму громадяни України.

Za Kordon3

«Порушення прав людини в Криму та звільнення в’язнів Кремля постійно перебувають у фокусі уваги МЗС. Фотовиставка Еміне Зіятдінової – це черговий крок публічної дипломатії, яким ми привертаємо увагу до репресивної політики Росії. Дуже радий, що, на відміну від попередніх виставок, цей проект реалізовується у відкритому просторі, тож його зможуть побачити не лише гості Міністерства, а й всі бажаючі. Запрошую всіх завітати та ознайомитися з експозицією», зазначив Міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

“В Криму відбуваються серйозні та систематичні порушення прав людини. Зараз наше завдання привертати увагу міжнародної спільноти та громадян України до ситуації на півострові. Ми маємо показати, що порушення прав людини не залишаться безкарними.

Майже 7 місяців батьки Ервіна Ібрагімова не знають, де їхній син та що з ним. Він зник 24 травня біля свого будинку у Бахчисараї. Записи з камери спостереження показують групу чоловіків, які змусили його сісти у машину і вивезли у невідомому напрямку. Це лише одна історія з багатьох подібних. Ми маємо показати, що знаємо, що відбувається на окупованому півострові, і не відступимо допоки в Криму не припиняться порушення прав людини”, – зазначила Оксана Покальчук, директорка Amnesty International в Україні.

Під час відкриття всі охочі могли підписати петицію з вимогою розслідувати насильницьке зникнення активіста та написати листа підтримки батькам Ервіна Ібрагімова. Залишити свій підпис можна також онлайн: http://cases.amnesty.org.ua/sprava/w4r2016-ukraine

Застереження:

Фотовиставка є результатом спільної діяльності Amnesty International в Україні, кураторок та фотографки. Amnesty International в Україні несе відповідальність за зміст експозиції.

Додаткова інформація

Ервін Ібрагімов – Кримськотатарський активіст, він зник 24 травня біля свого будинку у Бахчисараї, місті у центральному Криму. Записи з камери спостереження показують групу чоловіків, які змусили його сісти в машину і вивезли у невідомому напрямку. Відтоді ніхто не бачив Ервіна, можливо, йому загрожує небезпека.

Еміне Зіятдінова – українська документальна фотографка, журналістка і соціологиня кримськотатарського походження. Народилася в Узбекистані, куди її родина була депортована з Криму в 1944 році cталінським режимом. Еміне закінчила магістерську програму з соціології в Львівському національному університеті імені Івана Франка та з фотожурналістики в університеті Огайо (Fulbright Student Program 2010-2013, School of Visual Communication, Ohio University, Athens, OH). Під час академічного обміну за Програмою імені Фулбрайта проходила стажування в Magnum Foundation Emergency Fund Fellowship та працювала над документальним фотопроектом про життя російськомовної спільноти в Нью-Йорку на Брайтон-Біч. Її роботи публікувалися в the New York Times, CNN Photo Blog, Daily Mail, .tyzden and National Geographic Ukraine та інших виданнях. Головною темою документальних фотопроектів Еміне є імміграція та етнічні меншини.

Прес-служба Amnesty International в Україні

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа