Революційні події в Україні надихнули багатьох митців на створення ряду музичних, художніх, поетичних композицій, присвячених українській революції та її борцям, але й дали поштовх у музейній справі.
Так, під час прес-конференції, організованої Штабом Самооборони для іноземних журналістів, було анонсовано створення Музею Революції. За словами одного з кураторів цього проекту Андрія Котлярчука, Революція лишила по собі багато матеріальних згадок, які свідчать про трагізм та героїзм останніх подій. Це – і захисна амуніція, і засоби самооборони учасників Майдану, і світлини з місця подій, і агітаційні плакати.
За словами бійців Самооборони, вже декілька музеїв звернулися з пропозиціями до співпраці. Одним з перших став єдиний на просторах Східної Європи Музей плакату. Саме цими днями в Пирогові музей відкрив виставку революційного плакату.
За словами директора Музею плакату Віктора Тригуба, більше десятка художників та графіків надали свої роботи для експозиції. На цих роботах – боротьба українського народу на Майдані від листопада до кінця лютого, всі її етапи – від тих часів, коли українці мирно протестували проти згортання євроінтеграції, до моменту найбільшого накалу протистояння. Декілька плакатів присвячені, зокрема, й бійцям Небесної сотні, на експозиції було представлено і речі захисників Майдану – протигази, шоломи, щити, засоби самозахисту тощо.
За словами організаторів виставки, незабаром експозиція може переїхати до Музею Революції, аби її побачили якомога більше киян, гостей столиці, іноземців тощо.
Сергій Багряний, УІС