Імовірно, це найкраща відповідь “науковцеві”, який за спияння німецького посольства у Києві недавно переконував громадськість у “антисемітизмі УГКЦ”
11 травня, п’ятниця
м. Перемишляни,
Перемишлянський район,
Львівська область
10:30
Відкриють пам’ятник українському священику, який рятував євреїв
На Львівщині за участі глави УГКЦ Святослава Шевчука і понад тисячі священиків та ієрархів відкриють пам’ятник Омеляну Ковчу, греко-католицькому священику, який в часи Другої світової рятував євреїв, за що був ув’язнений і загинув в концтаборі Майданек.
Українська Греко-Католицька Церква та Комітет із вшанування пам’яті Блаженного Священномученика Омеляна Ковча запрошують взяти участь у Всеукраїнській прощі духовенства та мирян, присвяченій пам’яті Блаженного Священномученика Омеляна Ковча
Всеукраїнська Проща, Архиєрейська Божественна Літургія та освячення і відкриття пам’ятника Блаженному Священномученику Омеляну Ковчу за участі Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава відбудеться 11 травня 2012 року в місті Перемишляни о 10:30.
Отець Омелян Ковч щиро вірив у Бога та ніс свою віру людям, сіяв зерна терпимості, толерантності та порозуміння у змучену багатолітньою окупацією українську землю. Будучи щирим християнином, греко-католиком, Омелян Ковч вмів долати конфесійні та релігійні поділи. Він був українцем, але вмів розуміти й любити інших.
Ризикуючи власним життям, отець Омелян рятував євреїв з фашистських катівень та від чорної смерті. Заради них він пожертвував собою. Останні трагічні сторінки його життя явили світові приклад виключної самопожертви заради ближнього. Навіть у пеклі концтабору Майданек в’язень номер 2399 знаходив слова любові. Відшуковував слова християнського милосердя та надії для кожного: «Тут я бачу Бога, єдиного і однакового для всіх, незалежно від релігійних відмінностей, що існують між нами. Можливо, наші Церкви різні, але в усіх них царює той же великий Всемогутній Бог. Коли я відправляю Службу Божу, всі вони моляться. Моляться різними молитвами, але чи Бог не розуміє усіх мов?». Омелян Ковч помер 25 березня 1944 року в Майданеку.
Довідка:
У 1999 р. Єврейська Рада України присвоїла отцю Омеляну Ковчу звання «Праведник України».
Року Божого 2001 у Львові Омелян Ковч був беатифікований Папою Іоаном Павлом ІІ.
Восени 2008 р. Синод єпископів УГКЦ проголосив Блаженного Священномученика Омеляна Покровителем душпастирів УГКЦ. Для цього, згідно з постановами того ж Синоду, 25 березня 2009 року було проведено прощу духовенства УГКЦ до Музею на місці колишнього концтабору в Майданеку (Люблін, Польща), до місця мученицької смерті священномученика Омеляна, щоб прийняти прах блаженного для виставлення його у катедральних соборах кожної єпархії та екзархату.
24 квітня 2009 р., у Києві, на території будівництва Патріаршого центру УГКЦ відбулося урочисте проголошення бл. свщмч. Омеляна Покровителем душпастирів УГКЦ.
У святі взяли участь Архієпископ Іван Юркович, Апостольський Нунцій в Україні, усі єпископи УГКЦ з України, єпископи РКЦ в Україні, майже триста священиків з різних куточків України, члени дипломатичного корпусу, миряни.
25 березня 2009 р. у Майданеку (Польща) було відкрито таблицю пам’яті Блаженного українського священика Омеляна Ковча. Відділенням литва «Пікарту» було виготовлено для обеліску меморіальну таблицю із посланням до рідних отця Омеляна: «…Тут я бачу Бога – Бога, який однаковий для всіх нас, незалежно від наших релігійних відмінностей». Прийняли участь у вшануванні пам’яті священномученика українські та польські паломники, Віцевоєвода Любліна Генрика Стройновска, речник Президента Польщі Малгожата Залуська, Надзвичайний Посол України у Польщі Олександр Моцик, державні службовці Волинської та Львівської областей, студенти Українського католицького університету, сенат католицького університету Любліна та інші офіційні особи.